Nokia N9 MeeGo przegląd

Jak już dobrze wiecie 21 czerwca miała miejsce oficjalna prezentacja smartfonu Nokia N9 z systemem MeeGo. Wielu z Was nie wie dokładnie, czego może się spodziewać po nowym systemie operacyjnym w tym telefonie. Z myślą o takich użytkownikach, jak Wy – oficjalny blog Nokii postanowił udostępnić zrzuty z ekranu Nokii N9. Zobaczmy, jak to wygląda od środka.

Zobacz także: Nokia N9 – Polska premiera

Okno aplikacji

Menu Aplikacji w przejrzysty sposób prezentuje wszystkie dostępne aplikacje na smartfonie Nokia N9, a także skróty do kalendarza, wiadomości, aparatu, maila, przeglądarki, kontaktów itp. Ikony wyświetlane w menu aplikacji są zaokrąglone – podobnie, jak w Symbianie Anna.

Nokia N9 aplikacjeNokia N9

Pisanie wiadomości

Okno pisania wiadomości dostępne jest w dwóch układach – poziomym i pionowym. Należy przyznać, że w przypadku klawiatury poziomej pisanie jest bardzo wygodne, litery duże i widoczne. Nieco gorzej w tym wypadku wypada klawiatura w układzie poziomym. Dodatkiem jest klawisz emotikon oraz klawisz załącznika.

Nokia N9

Nokia N9 SMS

Kontakty i dzwonienie

Okno kontaktów oraz okno połączeń znacznie różnią się od tych, które mogliśmy spotkać w smartfonach z systemem Symbian. Na samej górze spisu kontaktów mamy dostępną wyszukiwarkę. Kontakty mogą być przedstawione wraz ze zdjęciami lub też bez nich. Po otwarciu interesującego nas elementu mamy podgląd na jego dane – oczywiście możemy je modyfikować i edytować. Możemy także grupować sieci kontaktów, kasować je, importować i eksportować. Dany kontakt możemy także wysłać do innego urządzenia poprzez technologię NFC.

Nokia N9

Nokia N9

Kalendarz

Okno kalendarza prezentuje się dosyć skromnie, aczkolwiek dla wielu osób jest to bardzo ważna część smartfona, organizująca czas pracy. Po otwarciu kalendarza możemy dodać jakieś wydarzenie poprzez kliknięcie w ikonę ”+”, która znajduje się w lewym dolnym rogu. Oczywiście dane wydarzenie możemy dowolnie zatytułować, wybrać datę, godzinę, czas trwania oraz lokalizację wraz z możliwością zaznaczenia jej na mapie. Na samym końcu kalendarz udostępnia nam opcję zrobienia notatki do wydarzenia.

Nokia N9 kalendarzNokia N9 kalendarz

Nokia N9 kalendarzNokia N9 kalendarz mapa

Mapy Nokia

W chwili otwarcia okna map, aktualizowana jest nasza obecna pozycja na mapie. Oczywiście poprzez wyszukiwarkę dostępną w górnym pasku możemy szybko odnaleźć interesującą nas lokalizację, sklep, muzeum czy też dowiedzieć się coś więcej na temat dostępnych linii transportu publicznego. Oczywiście mapy działają zarówno w ruchu pieszym, jak i samochodowym – dostosowanie odpowiedniej drogi do potrzeb użytkownika.

Nokia N9 MapyNokia N9 Mapy MeeGo

Nokia N9 Mapy MeeGoNokia N9 Mapy

Nokia N9 Mapy

Wydarzenia, sieci społecznościowe, gry

Oto kilka zrzutów ekranów przedstawiające najnowsze informacje. Okno wydarzeń – to ważna funkcja w smartfonie Nokia N9 i systemie MeeGo, mamy tutaj dostęp do wszystkich najświeższych informacji – pogody, SMS, e-mail, nowościach na Facebooku czy też Twitterze. Jednym słowem okno wydarzeń udostępnia wszystkie najnowsze informacje, które związane są z naszą osobą. Okno wydarzeń można w pełni modyfikować – możemy dodawać konta na FB, Twitterze czy też swoje konto na Skype’ie.

Nokia N9 MeeGo wydarzeniaNokia N9 konta

Nokia N9 FacebookNokia N9 Twitter

Na samym końcu po lewej stronie dostępny jest zrzut wszystkich otwartych okien – możemy szybko przejść do interesującej nas zakładki, zamknąć ją lub też zamknąć wszystkie. Po prawej stronie – gra Angry Birds, która zapewni długie godziny przedniej zabawy.

Nokia N9 galeriaNokia N9 Angry Birds

To tyle, jeśli chodzi o przedstawienie możliwości systemu MeeGo. Mam nadzieję, że ten OS stał Wam się bliższy w tej chwili. Ciekaw jestem jakie będą wasze odczucia w chwili bezpośredniego kontaktu z Nokią N9 – ja byłem pod wrażeniem i czekam, aż smartfon wejdzie do sprzedaży!

Via

Be Sociable, Share!