Nokia N9 vs. Nokia N8

Nokia N9 z systemem MeeGo została wyposażona w aparat 8 Mpix z optyką Carl Zeiss oraz funkcją nagrywania filmików w jakości HD (720p), 30 klatek na sekundę. Natomiast Nokia N8 to jeden z najlepszych aparatów foto, jaki pojawił się ostatnimi czasy na rynku – model ten wyposażony jest w aparat 12 Mpix, optykę Carl Zeiss i nagrywa filmy w jakości HD (720p) 30 klatek na sekundę. Jak myślicie czy Nokia N9 ma szansę pokonać króla aparatów? Zapraszam na starcie aparatów Nokia N9 vs. Nokia N8.

Oba poniższe krótkie filmiki zostały nagrane wewnątrz budynku, gdzie jak wiadomo filmuje się najczęściej ale warunki niezbyt do tego sprzyjają – sztuczne światło, brak równomiernego naświetlenia, słaba ostrość, jaskrawość kolorów. Tak czy inaczej należy zwrócić uwagę, że zarówno jedno, jak i drugie video prezentuje się nadzwyczaj dobrze. Moim faworytem w tym pojedynku nadal jednak pozostaje Nokia N8 – dlaczego:

  • Lepsza głębia kolorów – N9 ma zbyt jaskrawe kolory;
  • Kolory w Nokii N8 są bardziej żywe – w N9 bardziej stonowane, blade;
  • Lepszy kontrast przy nagraniu Nokią N8

A jaki jest Wasz faworyt i dlaczego? – podzielcie się swoimi uwagami.

Zobacz także: Jest wiele modelów Nokii – teraz pojawi się kilka modelek: Cindy, Fate, Zeta i Helen

Pamiętajcie aby oglądać nagrania w jakości HD – 720p. I jeszcze jedno – pierwsze nagranie pochodzi z Nokii N8, drugie z Nokii N9.

Via

Be Sociable, Share!