Stephen Elop

Stephen Elop – Prezes Nokii, nieco dziwnie określił plany Nokii na najbliższy czas, formując tezę, że więcej nowych modeli telefonów z MeeGo nie powstanie a platforma nie będzie rozwijana. Wszystko byłoby klarowne, gdyby nie fakt, że 6 dni temu miała miejsce premiera pierwszego smartfona (Nokia N9), który pracuje na platformie MeeGo!

Zobacz także: Nokia Windows Phone zadebiutuje w 6 europejskich krajach jeszcze w tym roku

Nokia nie planuje rozwijać projektów związanych z MeeGo, co może świadczyć, że platforma stanie się martwa a dostęp do aplikacji bardzo utrudniony. Prezes Nokii podkreślił w wywiadzie dla fińskiej gazety Helsingin Sanomat, że firma chce się skupić teraz na wdrażaniu projektów związanych z Windows Phone 7 – systemu operacyjnego, który już wkrótce pojawi się na najnowszych smartfonach Nokii. Już teraz nad projektem pracuje ponoć kilka grup w samej korporacji, co powinno raczej cieszyć. Martwi jednak fakt małego wsparcia platformy MeeGo i to w momencie wypuszczenia pierwszego smartfona z tym systemem. Na sam koniec wywiadu – Elop dodał, że Nokia ma zamiar skierować swoje siły i uwagę na innych bardziej mobilnych projektach związanych z Windowsem.

Polecam: Cena smartfonu Nokia N9 już znana

Najwidoczniej współpraca Nokii z Microsoftem stała się bardzo ważna dla obu firm, a Finowie dodatkowo pokładają w niej wiele nadziei, skoro już teraz mocno rozwijają projekt, który swoją premierę będzie miał pod koniec roku. Szkoda tylko modelu N9, który robi wrażenie i miałby szansę stać się hitowym produktem, a dla Nokii kasowym przebojem – możliwe, że dopiero rzeczywistość (duży sukces Nokii N9) zmieni plany Nokii.

Via

Be Sociable, Share!