Fernando Freytes – dyrektor ds. marketingu w Nokia Argentina powiedział nieco więcej (niż pewnie mógł) na temat przyszłego telefonu Nokia Series 40, który ma być o wiele bardziej zaawansowany niż dotychczasowe słuchawki z tego segmentu.

Z informacji Freytesa, którą napisał na portalu Twitter wynika, że w przyszłości technologia telefonów Nokia opartych o S40 ma być o wiele bardziej rozwinięta. Główną zmiana ma być mocny procesor o taktowaniu 1GHz, który przyspieszy pracę telefonu i da mu jeszcze większe możliwości rozwoju. Ponadto telefony działające pod kontrolą platformy Series 40 mają być wzbogacone dotykowym wyświetlaczem z technologią ClearBlack. To jeszcze nie koniec zmian – na dokładkę w nowym telefonie S40 otrzymamy 512 MB RAM, klawiaturę QWERTY, WiFi, sieć 3G, HSDPA oraz dostęp do sklepu z aplikacjami Ovi Store.

Wielu fachowców podkreśla, że to może być przełomowa chwila dla telefonów pracujących pod kontrolą S40. Zapowiadają przy tym, że prawdopodobna prezentacja tego modelu telefonu może się odbyć już jutro (tj. 21 czerwca) na konferencji Nokia Connection 2011, która odbędzie się w Singapurze.

Zobacz także: Nokia Windows Phone zadebiutuje w 6 europejskich krajach jeszcze w tym roku

Niemniej jednak warto podkreślić, że jest to informacja, która powinna bardzo ucieszyć zwolenników telefonów Nokia. Jeśli dodatkowo Finowie połączą dobre wykonanie z nowoczesnej technologią i całość podadzą w przystępnej (niskiej) cenie, to możemy być pewni, że taki produkt stanie się bardzo ciekawą alternatywą dla wielu średniozaawansowanych telefonów innych producentów.

Via

Be Sociable, Share!