Nokia N9

Kod źródłowy strony internetowej nie po raz pierwszy staje się źródłem przecieku. Tym razem nowy smartfon Nokii – Nokia N9 została opublikowana w kodzie wietnamskiego oddziału Nokii. Czyżbyśmy jutro poznali jeden z najbardziej zaawansowanych smartfonów fińskiego producenta?

Oczywiście prawdopodobna prezentacja smartfonu Nokia N9 miałaby nastąpić już jutro podczas konferencji Nokia Connection 2011, która odbędzie się w Singapurze. Już wcześniej informowałem o prawdopodobnej prezentacji nowej słuchawki S40.

Zobacz także: Nowe serie telefonów Nokia

Nokia N9 została zapisana w kodzie strony pod nazwą Nokia N9 – Lannku. Nie wiadomo, co ma oznaczać drugi człon nazwy telefonu – możliwe, że jest to nazwa robocza. Niemniej jednak wydaje się mało prawdopodobne by ten właśnie model telefonu nas nie zaskoczył – ma być wyposażony w system Maemo. Wcześniej mówiło się także o wyposażeniu Nokii N9 w system MeeGo ale od czasu gdy pomysł wspierania MeeGo przez Nokie zszedł na dalszy plan nie mówi się o możliwości wdrożenia tego OS’a w nowe smartfony.

Polecam: Telefon Nokia Series 40 z procesorem 1GHz i wyświetlaczem ClearBlack już wkrótce?

Drugą informacją dotyczącą Nokii N9 jest brak fizycznej klawiatury – czy Nokia N9 może być w takim razie podobna do Nokii N8? Tego niestety nie wiadomo, wiadomo jednak, że Nokia N9 ma być bardziej zaawansowanym smartfonem niż N8.

Dodatkowym dowodem na istnienie Nokii N9 i możliwości prezentacji jej na jutrzejszej konferencji jest kolejny przeciek z kodu strony wietnamskiego oddziału Nokii z którego wiadomo, że przygotowywane są bannery dotyczące Nokii N9 na stronę główną producenta.

Nokia N9 banner

Via

Be Sociable, Share!