Nokia Windows Phone

Według zapowiedzi, pierwsze smartfony Nokii z systemem Windows Phone 7 ukażą się jeszcze w tym roku. Najnowsza wiadomość mówi, że ich debiut nastąpi w Europie – na sześciu wybranych rynkach. Czy będzie wśród nich Polska?

Victor Saeijs – viceprezes Nokia Europe na konferencji Mobile Telecompaper 2011 podkreślił, że Holandia stała się bardzo ważnym rynkiem telefonii komórkowej i będzie to jeden z szóstki krajów, w których zadebiutuje w tym roku telefon Nokii z Windows Phone OS.

Zobacz także: Współpraca Nokii i Microsoftu przypieczętowana

Dlaczego Holandia jest ważnym kanałem sprzedaży dla Nokii?

Liczba smartfonów w tym kraju wynosi ok. 80% rynku, wobec 20% telefonów. Taki wynik stawia Holandię wśród krajów, które pod tym względem są podobnie rozwinięte – Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Włochy i Hiszpania. To właśnie w tych krajach zadebiutować ma Nokia Windows Phone.

Polecam: Raport: w 2015 roku smartfony z Windows Phone 7 będą miały 21% rynku, tyle co Symbian w tej chwili!

Czy smartfony Nokii z Windows Phone dotrą do Polski jeszcze w tym roku? Ciężko o tym mówić w chwili gdy mamy już połowę roku, a żadnych konkretnych dat jeszcze nie podano, oprócz tego, że pierwsze telefony Nokii z WP mają się pokazać w IV kwartale tego roku.

Via

Be Sociable, Share!