Nokia Samsung

Były już pogłoski, że Microsoft pragnie kupić udziały w Nokii. Teraz Finów miałby rzekomo przejąć południowo koreański Samsung. Czy ta plotka może być prawdziwa?

Z jednej strony wydaje się to absolutnie pozbawione sensu by Samsung chciał kupić Nokię. Z drugiej jednak strony chodzić może o udział w rynku – Nokia obecnie numer jeden na rynku i Samsung – numer dwa. Takie połączenie dwóch potężnych koncernów sprawiłoby, że właściciel tych dwóch firm byłby niekwestionowanym numerem jeden – tak niekwestionowanym, że można by się było doszukiwać tutaj monopolu na rynku.

Zobacz także: Czy Microsoft kupi Nokie za 19 miliardów dolarów?

Dodatkowo sprawę nakręca milczenie tych dwóch firm, które powstrzymują się od jakichkolwiek komentarzy. I na sam koniec – źródło przecieku. Wydaje się, że taka marka, jak The Wall Street Journal nie jest pismem plotkarskim, a gazetą rzetelną i jak najbardziej obiektywną. Czasem i najwięksi mogą się pomylić?

Osobiście uważam, że bardziej prawdopodobne jest, że Microsoft przejmie Nokie, niż zrobi to Samsung, z którym oprócz konkurencji Nokie nic nie łączy. Jedno jest jednak pewne – Nokia już wkrótce znajdzie nowego „sponsora”!

Via

Be Sociable, Share!