Nokia Microsoft

Był już Skype za 8,5 miliarda dolarów, czyżby teraz na liście zakupów Microsoftu widniała Nokia, a obok niej cena 19 miliardów dolarów? Wszystko wskazuje, że jest to bardzo prawdopodobne.

W sieci pojawił się kolejny news autorstwa Eldara Murtazin’a, który zelektryzował nieco branże technologiczną. Znany rosyjski bloger napisał na Twitterze, że:

Pewna niewielka firma produkująca oprogramowanie, zadecydowała w zeszłym tygodniu, że kupi akcje innej niewielkiej firmy produkującej telefony komórkowe za 19 miliardów dolarów.


Nie trzeba wyjaśniać, że chodzi o zakup Nokii przez Microsoft. Nie jest to oczywiście pierwsza informacja o rzekomym zakupie Nokii, której autorem jest Muratzin. Teraz dla smaczku podał on dodatkowo cenę, za jaką miałaby być sfinalizowana cała transakcja. 19 miliardów dolarów może wydawać się sumą zawrotną, jednakże gdy przyrównamy ją do komunikatora Skype, który kilkanaście dni temu został kupiony także przez Microsoft za cenę 8,5 miliarda dolarów, to nowy Deal wyglada bardzo słabo. Bądź co bądź, Nokia to gigant, który ugrzązł w mule i nie umie się z tego wydostać, jednakże nadal jest największym producentem telefonów komórkowych na świecie.

Zobacz także: Czy Microsoft chce kupić Nokie?

Nokia skomentowała wypowiedź Eldara, jako w 100% bezpodstawne – możliwe, że Eldar ma lepsze informację, niż osoba z Nokii, która odpowiedziała tak na kanale Nokii na Twitterze? Wypowiedź odbiła się dużym echem także na giełdzie, gdzie Nokia szlifuje po dnie, a jej kurs spadł do poziomu z 1997 roku.

Prawdopodobny zakup akcji Nokii przez Microsoft przewidziane jest na końcówkę tego roku. Coraz częściej pada jednak pytanie czy Stephen Elop, który jest obecnym prezesem Nokii i byłym dyrektorem wykonawczym w Microsoft, nie jest tylko podstawioną kukiełką przez firmę z Redmond by wkraść się w łaski Finów i w końcowym efekcie wykupić ich?

Be Sociable, Share!