Winodws Phone Marketplace

Wirtualny sklep z aplikacjami dla telefonów z systemem WPWindows Phone Marketplace świętuje właśnie przekroczenie progu 20 tysięcy aplikacji, które znajdują się w sklepie. Specjaliści określają rozwój sklepu bardzo pozytywnie i czekają na jeszcze szybszy wzrost popularności całej platformy. Zobaczmy, jak wyglądają statystyki sklepu?

Zobacz także: Windows Phone Mango – czy będzie szybciej i łatwiej niż u konkurencji?

W ciągu ostatnich dwóch tygodni (14.05 – 28.05) w sklepie Windows Phone Marketplace wylądowało 2836 nowych aplikacji. Wśród całego zbioru aplikacji w Marketplace największą część zajmuje kategoria gier – 18%, drugą pozycje zajmują książki, natomiast trzecią – rozrywka oraz narzędzia.

74% aplikacji w Windows Phone Marketplace obsługiwanych jest w języku angielskim. 9% aplikacji dostępnych jest po francusku, pozostałe: 8% – niemiecki, 5% – hiszpański, 4% – włoski.

Polecam: Windows Phone 7 Mango na żywo

Jeśli chodzi o podział na aplikacje płatne i darmowe to 46% aplikacji należy do pozycji bezpłatnych, 32% to aplikacje płatne a 21% to pozycje płatne z możliwością przetestowania (trial). Dotychczas na platformie Windows Phone Marketplace zaakceptowane zostały aplikacje od 6222 developerów.

Niewątpliwie cieszy fakt stałego rozrastania się sklepu WP Marketplace oraz urządzeń z tym systemem. Warto jednak zauważyć, że Windows Phone, jako system operacyjny nadal jest systemem niszowym i małopopularny. Możliwe, że aktualizacja WP7 do wersji Mango przyniesie większą popularyzację systemu i już za rok, może dwa będzie ona mogła cieszyć się sukcesem 500 000 aplikacji w swoim sklepie – tak, jak App Store.

Via

Be Sociable, Share!