Eldar tweet Nokia Microsoft deal

Wczoraj rosyjski bloger zelektryzował internautów wiadomością o rzekomym przejęciu firmy Nokia przez Microsoft. Czyżby po zakupie Skype’a przez Microsoft – firma ta miała chrapkę na jeszcze większego giganta?

Zobacz także: Mały rebranding Nokii – pożegnanie z Ovi Store na rzecz Nokia Store

Niewątpliwie byłaby by to informacyjna bomba, gdyby Microsoft przejął mobilny oddział Nokii. Po zapowiedzi ścisłej współpracy tych dwóch firm na początku roku, można by stwierdzić, że istnieje możliwość sprzedaży Nokii Microsoftowi. Niestety całą „zabawę” popsuła Nokia, która szybko zdementowała plotki na temat możliwych rozmów i sprzedaży komórkowego imperium.

Zazwyczaj nie komentujemy plotek, ale tym razem musimy powiedzieć, że plotki Eldara są coraz dalsze prawdy.”

Szybko zorientowana blogosfera podjęła rozmowę w tej sprawie z której wywnioskowano, że blog Rosjanina najwidoczniej cierpi na słabą oglądalność skoro rzuca takie bomby. Drugą sprawą jest to, że Nokia to firma, która pomimo tego, że cały czas słabnie to nadal trzyma się twardo na nogach i nie podda się tak łatwo. A kwota 8,5 miliarda dolarów, którą Microsoft zapłacił ostatnio za Skype’a z pewnością musiałaby zostać powiększona o kilka (może kilkanaście) razy by przejąć Nokie.

Via

Be Sociable, Share!