Nokia tablet

Boom związany z tabletami rozpoczął się już jakiś czas temu, gdy Apple przedstawiło iPad’a – tablet, który zrewolucjonizował rynek gadżetów. W tym samym czasie każda z liczących się firm produkujących elektronikę użytkową wydała swój własny tablet – RIM, HP Palm, Samsung, Sony. Nokia niestety nie miała zamiaru brać udziału w tym wyścigu – teraz zmieniła zdanie. Czego możemy się spodziewać po tablecie Nokii?

Zobacz także: iPad 2 od 2049zł – dzisiaj premiera w Polsce!

Stephen Elop – dyrektor generalny Nokii zapowiedział, że Nokia pracuje nad urządzeniem, które ma wyprzedzić pozostałe tablety na rynku. Jak podkreślił: Nokia nie chce wprowadzać na rynek kolejnego tabletu numer 201, chce wprowadzić coś innowacyjnego i rewelacyjnego. Z pewnością słowa Elop’a dobrze oddają obraz wejścia iPad’a na rynek i jego absolutnej dominacji. Niestety aby wykonać taki manewr Nokia musiałaby się mocno napocić przy tworzeniu swojego pierwszego tabletu.

Co będziemy mogli zobaczyć w tablecie Nokii?

Na chwile obecną są to oczywiście domysły, ale prawdopodobnie tablet Nokii zostanie wyposażony w system Microsoft Windows w wersji 7 lub 8. Po podjęciu współpracy tych dwóch firm, takie rozwiązanie wydaje się być wręcz oczywiste. Co do dalszych spekulacji na temat tabletu Nokii, chyba należy jeszcze trochę poczekać, ponieważ nieznane są znane żadne dane techniczne. Czy myślicie, że Nokia będzie w stanie podjąć konkurencję z iPad’em czy Samsungiem Galaxy Tab?

Via

Be Sociable, Share!