Nokia Windows Phone 7

Rosyjski redaktor portalu Mobile Review zdradził pierwsze informacje na temat planowanych przez Nokie smartfonów z systemem WP7. Nokia nie mogła lepiej dobrać nazewnictwa swoich nowych słuchawek, postanowiła stworzyć nawet nową serię telefonów z Windows Phone 7.

Zobacz także: Raport: W 2015 smartfony z Windows Phone 7 będą miały 21% rynku, tyle co Symbian w tej chwili!

W-series – tak będzie można określić nowe smartfony Nokii z WP7 OS, które mają ujrzeć światło dzienne na początku 2012 roku. Dwa pierwsze modele mają nosić nazwę Nokia W7 i Nokia W8 – prawdopodobnie W7 wyjdzie jako pierwszy z racji na symbolikę tej nazwy W7 z WP7. Dodatkową informacją podaną przez Eldara (redaktora Mobile Review) jest akt, że Nokia W7 ma być bardzo podobna do Nokii X7, którą Finowie zaprezentowali w tym tygodniu. Wszystkie z planowanych smartfonów z systemem Windows Phone 7 mają być wyposażone w układ Qualcomm, który jest stawiany jako wymógł przez Microsoft.

Polecam: Telefony Nokia z systemem Windows Phone 7 – podsumowanie

Nokia planuje wydać 12 smartfonów z WP7 w 2012 roku. Ponadto planowane są wprowadzane uaktualnienia do systemu Symbian^3 – w lipcu mają być dostępne uaktualnienia do wersji PR2.0 (Symbian Anna), natomiast pod koniec jeśli kolejna mała aktualizacja tego systemu. W połowie 2012 roku Nokia będzie aktualizować ponownie Symbian^3 do wersji PR 3.0 – jednakże terminy te mogą ulec zmianie. Nokia tym samym podjęła decyzję, że telefony z Symbianem będą tańsze niż zaawansowane smartfony z WP7 – co wydaje się być zrozumiałym posunięciem.

Na sam koniec Eldar podkreślił, że Nokia bardzo chce się wyróżnić swoimi modelami, tak by konkurencja w końcu miała się czego bać.

Zobacz także: Symbian Anna – Nokia wskrzesza Symbiana

Osobiście uważam za bardzo ciekawy rozwój WP7 na telefonach Nokii – sam z niecierpliwością czekam na nowe modele. Tym samym mam nadzieję, że firma ta w końcu odzyska stabilną pozycję na rynku i podniesie się z chwilowego marazmu.

Via

Be Sociable, Share!