Symbian Anna

Oprócz dwóch najnowszych smartfonów (E6 i X7), Nokia na swojej dzisiejszej konferencji przedstawiła także odmłodzoną wersję systemu Symbian^3. Nowa wersja systemu operacyjnego nosi nazwę Symbian Anna i wykorzystana zostanie w dwóch najnowszych słuchawkach Nokii – zobaczmy czego możemy się spodziewać po Annie?

Nowy system operacyjny – Symbian Anna dostępny będzie zarówno na smartfonach Nokia X7, Nokia E6, ale także na wszystkich starszych modelach wyposażonych w Symbian^3 OS (Nokia N8, C7, C6-01, E7). Aktualizacja w starszych modelach powinna nastąpić w ciągu kilku miesięcy.

Zobacz także: Nokia X7 – oficjalna specyfikacja i prezentacja

Jak podają producenci Symbian Anna nie jest całkowicie nowym systemem – oczywiście został on zbudowany na bazie Symbiana^3 oraz S60v5 i dodane zostały pewne modyfikacja. Na pierwszy rzut oka możemy zauważyć nowe, bardziej owalne ikony – niewątpliwie to mała rzecz, która cieszyć będzie oko. Druga aktualizacja dotyczy odświeżonej wersji klawiatury dotykowej, dzięki czemu pisanie ma się stać jeszcze łatwiejsze – poprawka ta byłaby zbędna biorąc pod uwagę możliwość pisania na takiej klawiaturze z wykorzystaniem aplikacji Swype. Kolejne zmiany także dotyczą bardziej sprawnego posługiwania się smartfonem – szybkie przełączanie ekranów głównych, całkowicie nowa przeglądarka internetowa, która jest 3 razy szybsza od swojej poprzedniczki. Kolejną innowacją jest aktualizacja map Ovi – dotyczy ona głównie opcji wyszukiwania oraz (co ważne) umożliwia wykorzystanie transportu publicznego w celu poruszania się – czyżbyśmy mieli rozkład jazdy autobusów, tramwajów, metra w zasięgu ręki?

Zobacz także: Nokia E6 – oficjalna specyfikacja i prezentacja modelu

Na sam koniec Nokia podaje także, że nowy system operacyjny Symbian Anna będzie jeszcze bardziej bezpieczny. Jak widać, Nokia nie zabiła Symbiana a wskrzesza w niego nowe siły. Z pewnością zobaczymy w tym roku jeszcze nie jeden nowy model Nokii z systemem Symbian Anna.

Via

Be Sociable, Share!