HTC logo brand

O kłopotach Nokii mówi się nie od dziś. Nowe wsparcie ze strony Microsoftu jest dopiero zapowiedzią tego co będzie się działo w przyszłości. Tymczasem według notowań na tajwańskiej giełdzie Nokia jest warta 32,8 mld dolarów a HTC 33,8 mld dolarów, ale to jeszcze nie wszystko na temat azjatyckiego producenta.

HTC vs Nokia

HTC zdołało w ciągu roku zwiększyć swoje udziały trzykrotnie, co niewątpliwie jest fenomenalnym wynikiem. Oczywiście sytuacja ta jest związana z coraz większym popytem na smartfony oraz tym, że HTC jako producent zaawansowanych telefonów został doceniony przez swoich użytkowników.

Zobacz także: 12 nowych smartfonów Nokii jeszcze w tym roku

W nieco mniej korzystnej sytuacji jest Nokia, której akcje potaniały w tym roku już o 19%. Oczywiście firma ta ma szanse odbić się jeszcze od dna i niewątpliwie tak się stanie. Taki wynik Nokii nie powinien dziwić zwłaszcza po tym, jak Nokia powiadomiła o swoich planach na przyszłość (sojusz z Microsoftem), który został chłodno przyjęty przez analityków finansowych i znawców telefonii komórkowej. Dla przypomnienia dodam tylko, że w 2015 roku system Windows Phone 7 ma być tak samo popularny, jak Symbian wykorzystywany w Nokiach w tej chwili. Na samym końcu znajduje się firma RIM – producent smartfonów BlackBerry, którego wartość na tajwańskiej giełdzie wynosi 28,5 mld dolarów.

Be Sociable, Share!