Samsung Galaxy Gio

Samsung Galaxy Gio

Rodzina smartfonów Galaxy w Polsce powiększyła się o nowy model – Samsung Galaxy Gio, który od dzisiaj jest już dostępny w naszym kraju. Zobaczmy zatem co oprócz Androida nowa słuchawka kryje w sobie i jaka jest jego cena?

Samsung Galaxy Gio, jak przystało na smartfony z tej rodziny, wyposażony został w system operacyjny Android w wersji 2.2 (Froyo), który zostanie zaktualizowany do wersji 2.3 (Gingerbread). Ponadto smartfon wyposażony został w dotykowy wyświetlacz 3,2 cala (320 x 480) HVGA, procesor 800 MHz, aparat 3 Mpix z autofokusem i możliwością nagrywania filmów video w jakości QVGA. Wśród dodatków w telefonie znajdziemy: interfejs użytkownika TouchWiz 3.0, Social Hub zintegrowany z kontaktami, kalendarzem, widetami, skrzynką mailową, szybki dostęp do sklepów Android Market i Samsung Apps, aplikację SWYPE umożliwiającą szybkie i intuicyjne pisanie na dotykowym ekranie.

Samsung Galaxy Gio keyboard

Samsung Galaxy Gio został także wyposażony w odbiornik GPS, Bluetooth 2.1, USB 2.0 oraz WiFi 802.11 b/g/n/a także akcelerometr, cyfrowy kompas. Słuchawka posiada baterię o całkiem przyzwoitej pojemności 1350 mAh, która powinna wystarczyć na długie godziny rozmowy i serfowanie po Internecie. Jeśli chodzi o pamięć słuchawki to została ona wyposażona w 160MB pamięć wewnętrzną z możliwością rozszerzenia poprzez karty microSD do 32GB – 2GB znajduje się już w zestawie.

Sugerowana cena detaliczna telefonu Samsung Galaxy Gio wynosi 699zł, tak więc nie jest ona wygórowana jak na telefon z Androidem, WiFi i GPS’em.

Osobiście nie podoba mi się wygląd tego telefonu, jednakże to sprawa gustu – albo się podoba, albo się nie podoba.

Be Sociable, Share!