Future Smarphone

Najnowsza analiza firmy zajmującej się badaniem rynku IDC pokazuje prawdopodobny wzrost udziału różnych platform operacyjnych na świecie. W chwili obecnej smartfony z systemem Windows Phone 7 oraz Windows Mobile mają ok. 5,5% rynku. W ciągu następnych czterech lat zasięg ten ma się zwiększyć niemal czterokrotnie. Jak WP7 wypadnie na tle innych mobilnych systemów operacyjnych?

Niewątpliwie Windows Phone 7 ma być najbardziej dynamiczną rozwijającą się platformą w kolejnych latach. Jej wzrost w ciągu czterech lat szacowany jest na 67%. Co jednak ciekawe drugi OS powiązany z Nokią – Symbian ma stracić w ciągu kolejnych czterech lat 65% udziałów w rynku, które docelowo mają wynieść zaledwie 0,2%.

Smartphone market 2015

Swoją pozycję stale będzie umacniał Android, który w 2015 roku ma mieć już 45,4% rynku smartfonów na świecie. To niewątpliwie świetny wynik, choć należy spojrzeć, że nie aż tak dynamiczny jak w przypadku systemu od Microsoftu.

Praktycznie bez zmian pozostanie iOS od Apple oraz BlackBerry od RIM. Najwidoczniej rynek jest już nieco znudzony tymi systemami. Należy przyznać, że iOS nie przechodzi wielkich metamorfoz, co w dłuższym efekcie może źle wpłynąć na notowania Apple. Choć z drugiej strony nie sądzę by firma ta mogła w taki sposób pogrzebać swój sukces.

Podsumowując – pierwsze miejsce Androida oraz drugie Windowsa wśród mobilnych systemów operacyjnych to z pewnością niespodzianka w przypadku „okienka” oraz potwierdzenie faktu, że Android od Google dzięki temu, że jest to system otwarty zyskał sobie wielu fanów wśród producentów, co przekłada się na wyniki w sprzedaży.

Via

Be Sociable, Share!