Nokia N8 blue colour

Prestiżowe nagrody dla Nokii przyznano podczas uroczystej gali wręczenia Złotych Anten, która odbyła się 23 marca w hotelu Radisson BLU w Warszawie. Nagrodę główną w kategorii Telefon roku otrzymała Nokia N8, natomiast w kategorii Usługi roku wygrała usługa Ovi Mapy.

Polecam: Gry Symbian^3: Angry Birds Rio w Ovi Store od 8 kwietnia

Złote Anteny Świata Telekomunikacji przyznawane są co roku przez kwartalnik Świat Telekomunikacji. Oczywiście wyróżnione zostają najbardziej prestiżowe produkty, które pojawiły się w ocenianym roku (od 1 marca do początku roku). Była to już trzynasta edycja konkursu i po raz kolejny nagroda główna przypadła Nokii.

Nokia N8 została uhonorowana tytułem „Telefon roku”. Ten innowacyjny smartfon oferuje szybki i łatwy dostęp do serwisów społecznościowych, usług on-line oraz multimediów. Urządzenie umożliwia oglądanie kanałów Web TV oraz projekcję filmów w jakości HD i z dźwiękiem Surround Dolby Digital Plus, co czyni z niego przenośne centrum rozrywki.

Ponadto Nokia otrzymała nagrodę w kategorii „Usługa Roku” za udostępnienie Ovi Map z darmową nawigacją samochodową i pieszą. Jury doceniło szeroki wachlarz możliwości zastosowania aplikacji – kierowcy mogą uzyskać informacje o ruchu drogowym, radarach i ograniczeniach prędkości. Piesi natomiast mają do dyspozycji skróty przez parki oraz strefy piesze, a także 6000 punktów orientacyjnych 3D w ponad 200 miastach.

Be Sociable, Share!