AT&T T-MobileAmerykańska sieć komórkowa AT&T przejęła swojego największego rywala – T-Mobile, którego właścicielem jest Deutsche Telekom za 39 miliardów dolarów. Analitycy szacują, że jest to jedna z największych transakcji ostatnich lat.

Polecam: Użytkownicy sieci Era przejdą latem do sieci T, nie do T-Mobile

AT&T dotychczas była siecią komórkową numer dwa w USA (96 milionów klientów), natomiast T-Mobile zajmowało 4 pozycję (34 miliony klientów). Dzięki temu połączeniu AT&T z pewnością stanie się operatorem numer jeden w USA. Jak zapowiada nowy nabywca, sieć chce rozwijać technologiw bezprzewodowe (Long Term Evolution).

Tym samym Deutsche Telekom, właściciel T-Mobile został drobnym akcjonariuszem swojej (byłej już) spółki. Firma posiada teraz 8% akcji w amerykańskim oddziale T-Mobile.

Zobacz także: Steve Jobs przesłał list do pracowników Apple w Japonii

Na chwilę obecną decyzja o przejęciu T-Mobile przez AT&T jest komentowana przez wszystkie portale branżowe. Analitycy zastanawiają się jednak czy dojdzie ona do skutku z racji na prawo antymonopolowe. Po przejęciu, AT&T będzie miało 130 milionów użytkowników, co daje ok. 43% całego rynku.

Via

Be Sociable, Share!