Upskirt

Wielu z Was może potraktować ten wpis jako dobry dowcip, jednakże opowieść o pewnym mieszkańcu Londynu, który na stacji metra Victoria w Londynie robił zdjęcia telefonem komórkowym dziewczyną w spódniczkach jest dosyć zatrważająca.

Zobacz także: Większy i z klawiaturą QWERTY – iPhone 5?

Problem fotografowania kobiet w spódniczkach mini, a dokładniej tego co mają pod spódniczkami był swego czasu dosyć dużym problemem w Japonii i Korei Południowej. Jednakże urzędnicy postanowili walczyć z tym „zboczonym” procederem i go ukrócili. Rozwiązano to w ten sposób by telefony komórkowe wydawały z siebie dźwięk migawki za każdym razem, nawet gdy są w tzw. Trybie cichym – dla pewności. Nieco bardziej rygorystycznie do tematu tego podeszły władze w Wielkiej Brytanii, gdzie człowiekowi grozi za taki występek nawet 3 lata pozbawiania wolności.

Przypadek Roberta Bayliss’a (50 lat) z Londynu, który przyznał się do robienia zdjęć dziewczyną w spódniczkach i szykanowania przyzwoitości życia publicznego, został potraktowany jako przestępstwo na tle seksualnym. Tym samym Bayliss dostał zakaz wnoszenia wszelakiego sprzętu fotograficznego na całą sieć kolejową na pięć lat oraz trzy lata nadzoru i wpis do rejestru przestępców seksualnych na okres pięciu lat.

Czym sobie aż tak bardzo zawinił Pan Bayliss?

Stał on blisko kobiet na stacji metra Victoria w Londynie, kiedy został zauważony przez funkcjonariuszy, którzy byli akurat na patrolu. Osoba Pana Bayliss’a nie wzbudziła ich zaufania i został on poproszony o dokumenty, a także szczegółowo przeszukany. Dopatrzono się także setek nieprzyzwoitych zdjęć o treści erotycznej, których autorem był posiadacz telefonu.

Polecam: Ewolucja mobilnych systemów operacyjnych na przestrzeni lat 1996 – 2011

Swoją drogą nie dziwie się, że sprawa została potraktowana poważnie ponieważ tego typu działania świadczą o pewnego rodzaju zboczeniu i takich ludzi należy tępić za ich zachowanie. Mam nadzieję, że w Polsce nie dochodzi do tego rodzaju „bawienia się w reportera” bo jest to niesmaczne i chore.

Via

Be Sociable, Share!