Nokia E7 box

Nokia E7 to smartfon, którego sprzedaż ma się rozpocząć już w tym tygodniu – tak oficjalnie zapowiedziała Nokia. Niestety sprzedaż będzie dotyczyć tylko wybranych rynków ale ważne jest, że zapowiadany telefon w końcu trafi do sprzedaży. Nokia dokłada wszelkich starań by E7 była najlepszym telefonem tego roku. Czy jest to możliwe?

Zobacz także: Nokia E6 – pierwsze zdjęcia

Osobiście wydaje mi się, że najbardziej wyczekiwanym smartfonem od Nokii, który prawdopodobnie będzie miał premierę w tym roku będzie Nokia N9 z systemem MeeGo. Najprawdopodobniej jednak N9 nie trafi do sprzedaży w tym roku, tak więc cała misja marketingowa Nokii spoczywa na barkach modelu E7.

Jak podkreślają Finowie – Nokia E7 jest dla nich najważniejszym modelem tego roku jeśli chodzi o sprzedaż. Czy Nokia E7 stanie się sklepowym hitem – osobiście w to wątpię, choć niewątpliwie E7 to smakołyk na który skusi się wielu.

Pierwszym problemem w osiągnięciu świetnych wyników sprzedażowych Nokii E7 może być jej wysoka cena – ok. 600 euro (ok. 2400zł). Cena jest dosyć zaporowa zwłaszcza gdy porównamy ten model do Nokii N8 (ok. 1400/500zł) czy też Samsunga Galaxy S (od 1200zł).

Problem może być także z dostępnością tego modelu u amerykańskich operatorów komórkowych, którzy niechętnie korzystają z aparatów Nokii.

Tak czy inaczej cieszyć może fakt, że Nokia E7 w końcu ujrzy światło dzienne. Druga sprawa to optymistyczne nastawienie do premierowej sprzedaży tego produktu przez włodarzy firmy Nokia – może rzeczywiście wyjdzie z tego coś dużego?

Be Sociable, Share!