Windows Phone 7 marketplace

System Windows Phone 7 choć nadal jest świeżynką na rynku telekomunikacyjnym to stale powiększa swoją ofertę poprzez dostęp w nowych telefonach komórkowych i rozwijaniu dostępnych aplikacji. Rynek aplikacji w Windows Phone 7 ma się dobrze i rośnie w siłę.

Zobacz także: Infografika: Porównanie telefonów z Windows Phone 7

Winodws Phone 7 to system operacyjny, który liczy sobie dopiero 3 miesiące (pierwszy smart fon z tym OS’em pojawił się na początku października). Powoli przekonuje on kolejnych użytkowników telefonów komórkowych do przesiadki z Symbiana od Nokii, iOS od Apple czy Androida od HTC czy Samsunga na rzecz Windows’a Phone 7.

Głównym motorem napędowym systemów operacyjnych w telefonach komórkowych jest dostęp do szerokiej bazy aplikacji. Na tym wzbogacił się Apple, na tym zarabia Nokia. Microsoft nie mógł przejść wobec tego obojętnie – obecnie rynek aplikacji na system Windows Phone 7 liczy sobie już ponad 6000 aplikacji i rośnie w tempie ok. 500 nowych pozycji tygodniowo (w połowie marca powinno być już 10 000 aplikacji).

Polecam: Nokia Windows Phone 7 w zamyśle polskich designerów

Jak pokazuje poniższe zestawienie – 71% spośród aplikacji na Windows Phone 7 należy do programów płatnych, przy 29% udziale aplikacji bezpłatnych. Zdecydowana większość kosztuje 0,99$ (ok. 3zł). W zestawieniu odrębnych kategorii królują gry.

Jak myślicie czy Winodws Phone 7 ma szansę na dobre zaistnieć na rynku smartfonów?, czy podobnie jak jego poprzednik – Winodws Mobile, będzie kojarzony jako mało znane „okienko” dla telefonów?

Windows Phone 7 Marketplace

Via

Be Sociable, Share!