Nokia N8 opera mobile

Jak donosi agencja Bloomberg Nokia N8 – najbardziej zaawansowany smartfon w dziejach Nokii, został sprzedany już 4 miliony razy. Jak wypada ten wynik na tle konkurencji? Czy Nokia ma się z czego cieszyć czy też zapobiegać kolejnej porażce?

Zobacz także: Gdzie najtaniej kupić Nokie N8 w Polsce?

Model telefonu Nokia N8 został pokazany światu już w pierwszej połowie roku, jednakże na premierę tej słuchawki przyszło Nam czekać aż do września. Właśnie minął kwartał od zaistnienia Nokii N8 na rynku. Tak więc przyszedł czas na podsumowanie sprzedaży.

Sprzedaż Nokii N8 wyniosła 4 miliony sprzedanych urządzeń. Nie można powiedzieć, że jest to słaby wynik. Na względzie musimy mieć fakt, że Nokia jako firma przeżywa kryzys wieku średniego, do tego przychodzi brak zainteresowania swoją osobą w USA i częste zmiany kadrowe w firmie.

Polecam: Zobacz jakie darmowe aplikacje możesz pobrać na swój telefon z Symbian^3

Dla porównania, Nokia 3210 o której pisałem niedawno sprzedała się w astronomicznym nakładzie 160 milionów sprzedanych urządzeń – oczywiście to był prawdziwy hit na miarę wieku XX. W tym stuleciu rynkiem rządzi firma Apple, której modele iPhone sprzedają się jak świeże bułeczki – 14 milionów sprzedanych modeli iPhone w III kwartale tego roku. Również sprzedaż Samsunga z modelem Galaxy S wypadła nieco lepiej niż Nokia N8.

Zastanawiające jest jednak to, że Nokia N8 nie jest ani droga (co jest nowością w Nokii) – koszt ok. 1500zł, a do tego posiada bardzo dobrą specyfikację. Jak się rozwinie dalsza sprzedaż tego urządzenia i innych modeli z serii Symbian^3 – jak myślicie?

Via

Be Sociable, Share!