Nokia 3210

Po latach nieobecności na rynku powraca w wielkim stylu telefon – legenda – Nokia 3210. Dla wielu z Nas model ten był początkiem nowej ery telefonów komórkowych. Teraz projekt pod nazwą Nokia 3210 został reaktywowany, zobaczmy zatem ile za niego musimy zapłacić?

Nokia 3210 była jednym z najlepiej sprzedających się telefonów komórkowych na świecie. Model ten rozszedł się w ilości 160 milionów sprzedanych modeli! 3210 jako jeden z pierwszych modeli miała ukrytą wewnątrz obudowy antenkę, a gra Snake umilała życie milionom ludzi na świecie.

Zobacz także: Telefony Nokia z systemem Windows Phone?

Teraz telefon Nokia 3210 dostępny jest w Francji poprzez firmę Lëkki – jego cena nie jest może wygórowana, ale nie należy do najniższych. 75 euro (ok. 300 zł) za model telefonu, który swoją premierę miał 11 lat temu, to całkiem sporo. Warto wziąć od uwagę, że model ten jest już praktycznie niedostępny jeśli chodzi o dostępność fabrycznych słuchawek, tak więc jest to niebywała gratka dl kolekcjonerów.

Osobiście model ten uważam za prekursora telefonii komórkowej, był to jeden z pierwszych telefonów, jakie posiadałem, a jednak sentyment pozostał do dzisiaj. Ciekawi mnie jak wypadłoby porównanie Nokii 3210 do Nokii N8? 🙂 Może ktoś się skusi na tego typu porównanie – chętnie opublikuje.

Be Sociable, Share!