Windows Phone OS Nokia

Dzisiaj wszystkie serwisy podejmujące tematykę GSM piszą o jednym – możliwości produkcji telefonów Nokia z systemem Windows Phone. Czy jest to plotka i kto jest odpowiedzialny za taki przeciek? Tego dowiecie się w dalszej części newsa.

Zobacz także: Nokia porządkuje swoje szeregi

O możliwości bliskiej współpracy Nokii z Microsoftem napisał dzisiaj Eldar Murtazin – legenda wśród mobilnych przecieków. Co dziwne, często jego wypowiedzi sprawdzały się w późniejszym czasie, także nie należy się spodziewać, że są to słowa rzucone na wiatr.

Według Eldara Nokia w ciągu ostatnich kilku miesięcy prowadziła rozmowy z Microsoftem dotyczące współpracy, która miałaby polegać na połączeniu telefonów Nokia z systemem Windows Phone. Wynikiem współpracy miałaby być nowa linia fińskich telefonów z „okienkiem”.

Polecam: Systemy operacyjne w telefonach komórkowych – październik 2010

Z drugiej jednak strony jaki miałoby to sens w chwili gdy Nokia jest już na ukończeniu systemu Meego, gdy zaktualizowała system Symbian do wersji Symbian^3? Kolejnym aspektem nie przemawiającym za wdrożeniem systemu Windows Phone na telefony Nokia jest mała popularność tego systemu w smart fonach. Kto wie jednak jaką strategię na najbliższe lata obrała Nokia by za kilka lat nie doprowadzić do sytuacji w której będą zmuszeni zamknąć firmę?

Be Sociable, Share!