Serve wine iphone iphone app serve wine

Na moją skrzynkę mailową przyszła informacja o nowej aplikacji na telefony iPhoneServe Wine. Aplikacja pomoże nam w odpowiednim schłodzeniu wina i obliczy czas potrzebny na schłodzenie trunku do odpowiedniej temperatury.

Zobacz także: Jak wymienić baterię w iPhone 3G / 3GS oraz 2G?

W ubiegłym tygodniu agencja Robótki ręczne, wypuściła na rynek nową aplikację przeznaczoną dla iPhone. Serve Wine, bo tak nazywa się nowy produkt, dedykowana jest wszystkim tym, dla których smak i sposób podania dobrego wina nie jest bez znaczenia. Po wprowadzeniu kilku niezbędnych danych, użytkownik błyskawicznie otrzymuje informację zwrotną. Precyzyjnie obliczony wynik określa czas na jaki należy wstawić wino do lodówki. Zastosowanie się do wskazówek zagwarantować ma uzyskanie optymalnej temperatury trunku i znaczne podnieść jego walory smakowe.

Dla kogo?
Wino serwowane o zbyt niskiej temperaturze jest zamknięte i nie rozwija w pełni swojego aromatu. Z kolei w winie, które jest zbyt ciepłe, wyczuwa się za wysokie stężenie alkoholu. Bardzo ważne jest zatem umiejętne serwowanie wina, tak by cieszyć zmysły pełnią jego smaku. Jak mówi Karol Kucharski, pomysłodawca aplikacji: „Temperatura, w jakiej podaje się wino powinna być ściśle przestrzegana. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy musi być znawcą i koneserem win. Wychodzimy więc naprzeciw wszystkim tym, dla których smak wina nie jest bez znaczenia.”

To może być prawdziwa uczta.
Obecnie w bazie aplikacji znajduje się kilkadziesiąt najważniejszych szczepów win z całego świata. Jak zapewniają jej Twórcy, baza ta będzie stale rozbudowywana. Dowiedzieliśmy się także, że toczą się już prace nad kolejną wersją aplikacji, dostosowanej do systemu Android. W planach agencji są także kolejne aplikacje dedykowane dla zwolenników wina. Czy więc Serwe Wine zrewolucjonizuje rynek i stanie się już wkrótce niezastąpioną aplikacją smakoszy win?

Dziesięć sekund, 3 proste kroki, a wrażenia gości z niezapomnianej imprezy bezcenne. To może zadecydować o sukcesie. Z niecierpliwością czekamy więc na dalszy rozwój sytuacji.

Choć smakoszem wina nie jestem – chyba przyjdzie mi to z czasem, to wydaje mi się, że aplikacja posiada mały błąd merytoryczny – czerwonego wina według mojej wiedzy się nie chłodzi, tylko podaje w temperaturze pokojowej. Niemniej jednak możliwe, że się mylę, a twórców aplikacji warto wspomóc bo są z Polski.

Pobierz aplikację z App Store w cenie 0,79 euro.

Be Sociable, Share!