Factory Nokia Finnland

Nokia wprowadza swoją politykę cięcia kosztów i wydatków. Kolejną decyzją, która ma poprawić kondycję finów to cięcie zatrudnienia – cięcie spore, bo zwolnione zostanie 800 osób i to w strategicznym miejscu dla komórkowego giganta.

Nokia postanowiła zwolnić 800 osób z fabryki w Finlandii. Przypominam tym samym, że większość topowych modeli telefonów marki Nokia produkowanych jest właśnie w Finlandii. Decyzji tej można się było spodziewać – Nokia nie radzi sobie najlepiej w ostatnim czasie, ale powoli stara się wyjść na prostą. Dodatkowym powodem cięcia zatrudnienia w Finlandii są z pewnością duże koszty związane z utrzymaniem pracowników, jak i samej produkcji.

Zobacz także: Infografika: Systemy operacyjne w telefonach komórkowych – październik 2010

Decyzja ta wydaje się być uzasadniona, choć nie wpływa na lepsze postrzeganie jakości marki. Niewątpliwie każdy z ”szanujących” – liczących się producentów elektroniki na świecie skupia swoje siły produkcyjne na rynkach azjatyckich. Dlatego też Nokia powinna przenosić produkcję do innych – tańszych państw.

Zobacz także: Statystyki Gartner Q3 2010: Nokia nadal liderem. 22% wzrost Androida!

Tym samym włodarze Nokii zapowiedzieli, że firma pragnie skupić nad rozwojem systemu MeeGo w którym pokłada ogromne nadzieje i który miejmy nadzieje obudzi tą firmę z marazmu.

Be Sociable, Share!