karta SIM FreeM

FreeM to najnowsza sieć komórkowa w Polsce, która właśnie rozpoczęła swój debiut na rynku. Tak się składa, że karta GSM trafiła również do mnie, co pozwoliło mi na zaprezentowanie możliwości tej „internetowo – komórkowej” sieci. Dlaczego FreeM ma być lepsza od innych operatorów? Ponieważ umożliwia darmowe korzystanie z popularnych stron internetowych nawet przy zerowym stanie konta. Wśród darmowych stron znajdziemy: Sciaga, EuroSport, Nokaut czy FilmWeb, ponadto oferuje także dostęp do sieci społecznościowych oraz komunikatorów: Facebook, Twitter, Gadu-Gadu. Zobaczmy zatem jak to wygląda w praktyce – zapraszam do obejrzenia video.

Testowanie karty sim odbyło się na telefonie Nokia N8 z systemem Symbian^3. Początkowo było kilka problemów z ustawieniem odpowiedniej konfiguracji dla sieci FreeM, tak by mógł działać odpowiednio internet ale wystarczyło przesłać na swój numer ustawienia konfiguracji dla jednego ze starszych modeli telefonów z dotykowym ekranem i Symbianem S60v5 na pokładzie – np. Nokia N97.

Zobacz także: Opera Mini wygenerowała 1,2 miliarda dolarów zysków dla operatorów

Do testów została wykorzystana także aplikacja Opera oraz Nimbuzz umożliwiająca dostęp m.in. do Gadu-Gadu. Na video pokazane zostały strony do których sieć FreeM ma „darmowe połączenia”, dla przykładu próbowałem także wejść na stronę WP, gdzie operator odmówił mi połączenia.

W mojej opinii sieć FreeM nadaje się jako świetne uzupełnienie internetowych potrzeb użytkownika telefonu komórkowego. Darmowy dostęp do Facebooka, GG czy do portalu sciaga jest świetnym rozwiązaniem dla młodych, aktywnych internautów. Nie chce oceniać tego operatora jako klasycznego rozwiązania – przeprowadzanie rozmów telefonicznych, bo z takowych nie korzystałem, natomiast należy pamiętać, że FreeM bazuje na infrastrukturze Plus GSM, także z zasięgiem nie powinno być żadnych problemów. Niemniej jednak z karty tej będę dodatkowo korzystać chociażby za darmo kontrolować co się dzieje na Facebooku czy czasem przeczytać jakąś recenzje filmu na FilmWeb. Kto wie może z czasem przejdę całkowicie na usługi FreeM.

Be Sociable, Share!