Nokia C5-03Nokia C5-03 Nokia C5-03 Nokia C5-03

Nokia zaprezentowała kolejny model Cseries. Telefon Nokia C5-03 to połączenie dotykowego smartfona z garścią funkcjonalnych rozwiązań. To co z pewnością będzie wyróżniać najnowszy model Nokii to jego stosunkowo niska cena, która z pewnością ucieszy użytkowników. Zobaczmy zatem jak się specyfikację, cenę oraz datę wejścia do sklepów Nokii C5-03.

Nokia C5-03 została wyposażona w znany już system Symbian S60v5 – podobnie jak Nokia 5800 XpressMusic czy też Nokia N97. Jak już wcześniej wspomniałem, smartfon będzie także wyposażony w dotykowy ekran o przekątnej 3,2 cala (360 x 640 pikseli). Fanów dobrej fotografii powinien zadowolić aparat 5 Mpix, choć należy przyznać, że to powrót finów do „gorszych czasów” jeśli chodzi o ten podzespół. Ponadto w telefonie znajdziemy WiFi, GPS, obsługę sieci GSM/GPRS/EDGE oraz HSDPA (do 10.2 Mb/s) i HSUPA (2 Mb/s). Telefon wyposażony zostanie w darmową nawigację Ovi Maps oraz pamięć wewnętrzną 40MB (+ karta 2GB w zestawie).

Czytaj także: Nokia C7 już w sprzedaży!

Cena telefonu Nokia C5-03 została ustalona na poziomie 170 Euro. Jest to oczywiście podana cena bez dodatkowych opłat i podatków. Należy się jednak spodziewać, że telefon będzie kosztował poniżej 1000zł. Czy to tanio czy drogo? – oczywiście to zależy od punktu widzenia. Nie jest to telefon bardzo zaawansowany technicznie – można powiedzieć, że to odświeżona designersko wersja smartfonów z Symbianem S60v5. Niemniej jednak osobiście podoba mi się prosty kształt telefonu, który z profilu przypomina trochę iPhone’a 4. Nokia C5-03 ma się pojawić w sprzedaży już w tym kwartale.

Be Sociable, Share!