Ovi Store

Ostatni raz o platformie Ovi pisałem w marcu, oczywiście od tego czasu się dużo zmieniło. Jak choćby to, że konto Ovi zakłada codziennie 200 000 osób, a z Ovi Store pobierane jest każdego dnia 2,3 miliona aplikacji. Na dalszą część imponujących statystyk na temat platformy Ovi zapraszam do notki prasowej w dalszej części newsa.

Espoo, Finlandia — Liczba aktywnych użytkowników usług firmy Nokia na świecie sięga już 140 milionów. Każdego dnia konto OVI zakłada ponad 200 000 osób, a OVI Sklep odnotowuje aż 2,3 miliona pobrań dziennie. Dostępna w ponad 190 krajach platforma OVI oferuje między innymi Mapy, Muzykę, Pocztę oraz Sklep z aplikacjami, a w niektórych krajach także serwis Life Tools.

Dzięki rosnącej popularności usług OVI już 70 twórców aplikacji przekroczyło granicę miliona pobrań w OVI Sklepie. Poziom ten osiągnęli między innymi Digital Chocolate, Electronic Arts, Gameloft, Indiagames, PepsiCo, Qik, Shazam. Co więcej, HeroCraft — wydawca takich materiałów jak gra Farm Frenzy — osiągnął aż ponad 10 milionów pobrań, a Offscreen — twórca aplikacji dedykowanych urządzeniom z ekranem dotykowym — ma ich na swoim koncie ponad 45 milionów. Pełna lista wraz z lokalizacją aplikacji jest dostępna pod adresem forum.nokia.com. Znalazło się na niej 39 twórców z Europy, Środkowego Wschodu i Afryki, 14 z USA, 10 z regionu Azji i Pacyfiku oraz 7 z Chin.

W Polsce OVI Sklep oferuje także lokalne treści mobilne w tym między innymi tak popularne aplikacje jak NK.pl, Allegro, Gazeta, Audioteka, Listonic i Onet.pl Wiadomości.

„W firmie Nokia uważamy, że istotę OVI stanowi oferowanie najlepszej mobilnej oferty aplikacji i multimediów” — powiedział Tero Ojanperä, wiceprezes wykonawczy działu Services firmy Nokia. „Obecnie użytkownicy poznają OVI za pośrednictwem Map, Muzyki, Poczty, Sklepu z aplikacjami i Life Tools. Dzięki nowej generacji atrakcyjnych urządzeń, między innymi, Nokia N8, twórcy aplikacji postrzegają platformę OVI jako dobre miejsce do umieszczania swoich aplikacji. Nasze nowe smartfony z systemem Symbian są szansą na wykazanie się innowacyjnością i tworzenie mobilnych rozwiązań nowej generacji”.

Inne osiągnięcia platformy OVI:
• Odnowiony OVI Sklep debiutuje w smartfonie Nokia N8 i wkrótce będzie dostępny dla całej serii nowych urządzeń pracujących na platformie Symbian. Sklep umożliwia szybsze wyszukiwanie z poziomu telefonu oraz wskazuje użytkownikom najbardziej popularne aplikacje.

• Wśród udoskonaleń dla twórców aplikacji warto wymienić możliwość bezpłatnego podpisywania aplikacji Java i Symbian, zakupu aplikacji z poziomu telefonu oraz korzystniejszy udział w przychodach i zaawansowane funkcje analityczne.

• Dzięki nowej wersji Nokia Qt Software Development Kit (SDK) zmniejszyła się o 70% wymagana liczba linii kodu aplikacji.

• Wzbogacenie nawigacji OVI Mapy w informacje o transporcie publicznym w ponad 80 miastach oraz lokalizacyjną funkcję Check-in. Nawigacja piesza i samochodowa jest dostępna obecnie w 78 krajach i 46 językach, a wyznaczone każdego dnia dzięki OVI Mapom trasy mogłyby łącznie okrążyć Ziemię aż 80 razy.

• Serwis OVI Muzyka dostępny jest na 38 rynkach na całym świecie i oferuje łącznie katalog około 11 milionów utworów. Co więcej, platforma wzbogacona została o aplikację Gig Finder, która pomaga odnaleźć imprezy muzyczne zgodne z preferencjami muzycznymi użytkowników. OVI Muzyka już teraz jest najbardziej popularnym internetowym sklepem muzycznym w Finlandii, Brazylii, Meksyku, Indiach i RPA.

• Założono już ponad 17 milionów kont OVI Mail i OVI Czat, a z usługi Nokia Messaging korzysta ponad 4 miliony aktywnych użytkowników.

• W ciągu niecałego roku serwis OVI Life Tools przyciągnął ponad 4,7 miliona użytkowników z Chin, Indii i Indonezji.

Via

Be Sociable, Share!