iPhone 4 era

W internecie udało mi się wyszukać bardzo ciekawe porównanie iPhone’a 3GS z iPhone’m 4, które testowane są w polskich warunkach w sieci Era. Porównanie skupia się jednak przede wszystkim na jednym problemie – kłopoty z anteną (brak zasięgu) w najnowszym modelu telefonu firmy Apple.

Jobs Show, czyli magia wystąpień Steve’a Jobs’a z firmy Apple

Autor filmików postanowił sprawdzić funkcjonowanie anteny w tych dwóch modelach telefonów w różnych warunkach – w pomieszczeniu (miejscu, gdzie zasięg zawsze jest słabszy – video 1) oraz na świeżym powietrzu (zasięg zazwyczaj lepszy, niż w pomieszczeniu – video 2).

Jak widać na powyższych filmikach video, problem z traceniem zasięgu jest także obecny w Polsce – sieć Era. Co definitywnie dowodzi, że problem istnieje i jest związany z anteną w iPhone’ie 4, a nie z siłą sygnału anteny nadawczej sieci komórkowej. Występuje on co prawda tylko w pomieszczeniach, jednakże nie umiem sobie wyobrazić, jak można dać za telefon 3500zł by później mieć problem z anteną w telefonie.

Co więcej na konferencji WDC, na której oficjalnie zaprezentowano telefon, Steve Jobs podkreślał, że iPhone 4 posiada innowacyjną antenę. W takim razie HIT czy może KIT? Ja bardziej przychylam się do tej drugiej opcji.

Via

Be Sociable, Share!