Nokia N9

Choć nie do końca wiadomo jeszcze, czy model telefonu, który obecnie jest w rękach redakcji z negrielectronics oraz technobuffalo to Nokia N9 czy też Nokia E7, C7 a może Nokia N8-01. Ja zostanę przy opcji Nokii N9 – czyli najbardziej zaawansowanego smartfona Nseries. Dlaczego akurat tak – przeczytacie w dalszej części wpisu. Ponadto będziecie mogli zobaczyć dwa ciekawie filmiki oraz prawdopodobną specyfikację dotyczącą właśnie tego prototypu.

Nokia N9 czy kolejna wersja Nokii N8?

Zarówno jedna, jak i druga z redakcji najnowszy smart fon firmuje oznaczeniem „N9”. Moim zdaniem to tylko jeden z dowodów na istnienie N9 w obiegu blogerów. Kolejnym może być fakt, że Nokia N9 ma być najbardziej zaawansowanym smartfonem wydanym dotychczas przez Nokię, który docelowo ma być wyposażony w system MeeGo. Na video możemy zobaczyć prototyp z systemem Symbian S60v5, choć na mój gust to tylko „zastępczy system”, który po finalnej realizacji systemu MeeGo zostanie zastąpiony właśnie tym oprogramowaniem.

Nokia N8 zdjęcia

Redakcja technobuffalo przedstawiła także prawdopodobną specyfikację Nokii N9, oto ona:

  • Obsługa sieci 3G (Północna Ameryka) (850/1900)
  • nHD wyświetlacz dotykowy 4-cale (640 x 360)
  • przednia kamera (prawdopodobnie VGA) z lampą LED
  • aparat 8 Mpix z podwójną lampą LED
  • WiFi
  • Bluetooth
  • wyjście HDMI

Telefon podoba mi się jeszcze bardziej niż Nokia N8, z prostej przyczyny – połączenia dużego wygodnego ekranu dotykowego z rozsuwaną klawiaturą typu QWERTY. Martwić może tylko jedno – obecność tylko na rynku amerykańskim? Osobiście nie wydaje mi się by Nokia miała taki plan marketingowy, żeby nie wypuszczać swojego flagowego modelu w Europie, gdzie cieszy się uznaniem, a w USA, gdzie króluje niepodzielnie iPhone. Możliwe, że telefon zostanie dostosowany do obsługi sieci na innych kontynentach.

Na sam koniec chciałbym podkreślić, że druga połowa roku w wykonaniu Nokii będzie z pewnością bardzo ekscytująca (premiera Nokii N8, prawdopodobna premiera Nokii N9 oraz E7, C7). Można powiedzieć, że wszystkie wymienione wcześniej modele będą pochodzić z górnej półki – oby tak było.

Via

Be Sociable, Share!