MeeGo OS MeeGo 1.1

Wczoraj zaprezentowano pierwszą wersję systemu operacyjnego MeeGo, który prawdopodobnie jeszcze w tym roku trafi do zapowiadanej Nokii N9. Oczywiście wersja ta jest nadal udoskonalana. Niemniej jednak możemy zobaczyć ją już teraz na oficjalnej prezentacji video.

Nokia N9 czy kolejna wersja Nokii N8?

Nowy system operacyjny MeeGo jest tworzone we współpracy Nokii z Intelem. Poniższe nagranie prezentuje właśnie model telefonu – Aava Mobile, który oparty jest o układ Intel Atom.

Oprócz podstawowych funkcji systemu MeeGo w wersji 1.1 – SMS-y, ekran główny – menu, przeglądarka WWW oraz książka z adresami. ROM został wyposażony także w obsługę WiFi, Bluetooth oraz wyposażenie techniczne – MeeGo OS (2.6.35) oraz Framework Qt 4.7 z Qt Mobility API 1.0.

System operacyjny można pobrać za darmo (link) i przetestować na Nokii N900 – wersja dla majsterkowiczów.

Osobiście system mi się podoba i posiada wiele plusów w postaci przejrzystego układu oraz intuicyjnym poruszaniem się. Oczywiście nie pomyli się ten, kto stwierdzi, że MeeGo posiada coś z Androida i Symbiana S60v5. Na pełną wersję oprogramowania będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, podobnie jak na Nokie N9.

Be Sociable, Share!