Nokia comming phones

Dzisiaj do sieci przedostał się prospekt nadchodzących modeli telefonów wraz z zaznaczeniem serii. O dziwo nadchodząca N8 nie będzie najbardziej zaawansowanym telefonem Nokii, a dodatkowo Finowie wypuści nową S-klasę. O tym jak będą przedstawiać się poszczególne serie telefonów i jakim telefonem ma być Nokia N9 przeczytacie w dalszej części wpisu.

Nokia N8 w atrakcyjnej cenie zaprezentowana

Nokia N9 ma być najbardziej reprezentatywnym i najbardziej zaawansowanym telefonem Nokii. Powód takiego stanu rzeczy jest dosyć prosty – na pokładzie N9 znajdziemy system operacyjny MeeGo, który stworzony został we współpracy Nokii i Intela i określany jest mianem najbardziej zaawansowanej technicznie platformy na urządzenia mobilne. Miejmy nadzieje, że model ten nie będzie podobny do Nokii N900, która ta w mojej ocenie jest telefonem tylko dla prawdziwych fanów Linuxa.

A oto pozostałe wyjaśnienia nowych serii telefonów Nokia:

S – chyba podobnie jak w Mercedesach, będzie to luksusowa klasa telefonów, jaką mogliśmy oglądać już wcześniej – np. 8800 Sapphire Arte czy 8600 Luna.

N – wcześniej znana jako NSeries – Nokia N95, czyli zawansowane technicznie telefony, które wyposażone będą w dwa różne systemy operacyjne – Nokia N8 (Symbian^3) i Nokia N9 (MeeGo).

E –  linia telefonów dla biznesmenów (ESeries). Tutaj Nokia planuje wypuścić tylko 3 modele telefonów – E5, E6 i E7. Model Nokia E5 mogliśmy już poznać, teraz czekamy aż trafi do sprzedaży. Nie wykluczone także, że modele te będą rozszerzane o nowe możliwości i funkcje i tak powstaną E5x, E6x itp.

X – seria telefonów muzycznych, którą wcześniej mogliśmy poznać pod nazwą XpressMusic. Modele z tej serii to: X2, X3, X5, X6 i X7. Dotychczas poznaliśmy modele X2, X3 oraz X6. Ciekawą pozycją może okazać się najbardziej zawansowany model z tej serii X7.

C – nowa seria telefonów – tego rodzaju oznaczenia „C” Nokia nigdy nie wykorzystywała. Są to telefony w niskiej cenie, o słabo rozwiniętych funkcjach. Seriach tych telefonów Nokii składać się będzie z 6 modeli: C1, C2, C3, C5, C6 oraz C7. Dotychczas poznaliśmy modele C2-00, C3, C5 oraz C6.

Via

Be Sociable, Share!