Konkurs Samsung Bada OS

Samsung bada Developers Challenge jest to konkurs przeznaczony dla developerów tworzących aplikację mobilne. Choć bada OS to nowy system operacyjny, który dopiero pojawi się na rynku warto zainteresować się to platformą choćby ze względy na nagrody – pula wynosi 2,7 miliona dolarów, a wygrywa 300 osób!

Co należy zrobić by wziąć udział w konkursie i jakie dokładnie nagrody zostały przewidziane w tym konkursie przeczytasz w dalszej części wpisu.

Samsung Bada – nowy OS – zrzuty z ekranu

Po pierwsze musimy zarejestrować się na stronie developer.bada.com, gdzie dostaniemy unikalny kod ID. Następnie należy pobrać odpowiednie narzędzia do stworzenia aplikacji na system Bada (SDK oraz IDE). Kolejnym krokiem będzie stworzenie aplikacji i udostępnienie jej na stronach konkursowych (wcześniej należy ją przetestować w specjalnym symulatorze).

Nagrody

Pierwszy etap konkursu kończy się za trzy miesiące i spośród nadesłanych prac wybranych zostanie 300 najlepszych, których autorzy dostaną telefon Samsung Wave S8500. Wśród tych 300 najlepszych aplikacji wybranych zostanie 90, które przechodzą do następnego etapu. Nim jednak przystąpią do drugiej części konkursu będą mogli poprawić oraz zaktualizować swoje wcześniejsze programy. Tym samym jest ostatni etap konkursu, gdzie następuje rozstrzygnięcie zwycięzców Samsung bada Developer Challenge:

Najlepsza aplikacja konkursu – nagroda 300 000 dolarów – tylko 1 zwycięzca

Najlepsza aplikacja według kategorii:

Pierwsze miejsce – 100 000 dolarów – 7 zwycięzców

Drugie miejsce – 60 000 dolarów – 8 zwycięzców

Trzecie miejsce – 40 000 dolarów – 8 zwycięzców

Specjalna nagroda dla aplikacji w kategorii „Proste jest najlepsze” (mała i dobrze zoptymalizowana aplikacja) – 30 000 dolarów – 10 zwycięzców

Dodatkowe nagrody dla poszczególnych aplikacji – 8 000 dolarów – 56 zwycięzców

Aplikacje wybrane w pierwszej części konkursu – Samsung Wave – 300 zwycięzców.

Te liczby mówią same za siebie – jeśli jesteś developerem aplikacji mobilnych powinieneś się nim koniecznie zainteresować (link do strony konkursowej).

Be Sociable, Share!