Shape Services to firma odpowiedzialna za produkcję popularnych aplikacji na iPhone’a takich, jak IM+ czy też Business Card Reader. Teraz zaprezentowała nową pozycję w swoim portfolio – aplikacja Smart Scanner, która skierowana jest tylko do posiadaczy iPhone’a 3GS. Smart Scanner pozwala na interaktywne wykorzystanie linków, adresów email oraz numerów telefonów z wizytówek, papierowych wersji prasy itp. Zobaczmy jak to działa?

Aplikacje iPhone: MoneyZoom – wydatki i oszczędności pod kontrolą

Mechanizm działania aplikacji jest bardzo prosty i znany z poprzednich produktów firmy Shape Servis. Oto działanie Smart Scanner:

  • Uruchamiamy aplikację,
  • włączamy aparat i wykonujemy zdjęcie danego obszaru tekstowego w którym znajduje się jakiś odnośnik (numer telefonu, adres email, link do strony) – może to być wizytówka, gazeta, książka itp.,
  • aplikacja analizuje sfotografowany w celu znalezienia aktywnego odnośnika,
  • po znalezieniu odnośnika możemy go w dowolny sposób wykorzystać – zadzwonić pod numer znaleziony w tekście, wysłać maila czy też przejść do strony z linka.

Aplikacja jest bardzo ciekawa i może okazać się funkcjonalna. Smart Scanner znajdziecie w App Store w cenie 1,99$ (link)

Be Sociable, Share!