Nokia-X5

Nokia X5

Portfolio telefonów Nokia powiększy się o dwa nowe modele – Nokia X5 oraz Nokia C5 o roboczej nazwie C5-01. Oficjalna prezentacja ma nastąpić lada dzień na targach World Expo, które odbywają się w Szanghaju.

Nokia C6 zdjęcia

Nie bez powodu prezentacja nowych modeli Nokii ma się odbyć właśnie w Szanghaju. Nowe modele telefonów mają być przeznaczone właśnie na ten rynek, ponieważ to właśnie w Chinach telefonia komórkowa obsługuje technologię TD-SCDMA, która obecna będzie w Nokiach C5 i X5.

Nokia X5 z wyglądu nie przedstawia się zbytnio atrakcyjnie – kanciasta, pozbawiona efektów designerskich oraz charakteru. W środku nowej słuchawki znajdziemy system Symbian S60v3, ekran 2,4 cala QVGA, aparat 5 Mpix z podwójną lampą LED. Wśród dodatków znajdziemy (znajdą Chińczycy) Bluetooth, odtwarzacz plików muzycznych, szybki dostęp do Ovi Store i Ovi Maps.

Nokia-X5-silver

Nokia X5 ma się pojawić na chińskim rynku już w drugim kwartale tego roku. Nie jest jeszcze znana cena tej słuchawki, choć nie jest to wielka strata skoro i tak nie zobaczymy jej w Polsce.

Nokia C5 oficjalnie zaprezentowana. C-series oficjalnie zainaugurowana

Nokia C5, to model znany większości z Was, Nokia prezentowała go w ostatnim czasie. Chińska wersja Nokii oprócz TD-SCDMA posiadać będzie także aparat 5 Mpix (nie 3,2, jak w wersji C5-00). Pozostała specyfikacja jest bardzo podobna do pierwotnej wersji C5 – ekran 2,2 QVGA, slot kart pamięci microSD, Bluetooth, Ovi Maps.

Nokia-C5-01 Nokia-C5-TD-SCDMA

Chińska odmiana Nokii C5 ma się pojawić na tamtejszym rynku dopiero w trzecim kwartale tego roku. Cena także nie jest znana.

Be Sociable, Share!