Nokia_E5_White_01Nokia_E5_White_02

Nokia E5 to ostatni model zaprezentowany przez Nokię w tym tygodniu. W odróżnieniu do Nokii C3 i C6 – Nokia E5 dołączy do znanej już rodziny E-series, którą wyróżnia przede wszystkim biznesowy charakter telefonów. Nowa słuchawka wprowadza świeżość, ale czy na pewno innowację? Zapraszam do prezentacji telefonu Nokia E5.

Nokia C6 – prezentacja telefonu

Nokia E5 zostanie wyposażona w system Symbian S60v3 – ten sam, który możemy znaleźć w większości modeli z tej serii. Telefon posiada ekran LCD 320 x 240 pikseli, 2,4 cala, wyświetlacz nie posiada możliwości obsługi za pomocą dotyku. Rzadkim rozwiązaniem w tego rodzaju telefonach jest umieszczenie dobrego aparatu foto. W tym przypadku możemy być pozytywnie zaskoczeni – aparat 5 Mpix z autofokusem i diodą LED. Nie jest to oczywiście szczyt technologii, ale pozwala robić przyzwoitej jakości zdjęcia. Ponadto Nokia E5 będzie posiadała 250MB wbudowanej pamięci z możliwością rozszerzenia jej do 16GB. Słuchawka zostanie także wyposażona w WiFi, GPS oraz standardowe funkcje biurowe. Niestety, jak na telefon biznesowy Nokia nie wniosła wielkich innowacji w ten właśnie model – znajdziemy tutaj szybki dostęp do skrzynek pocztowych oraz możliwość szybkiego ich wysłania. Jednakże po telefonie klasy E-biznes należało spodziewać się więcej, stąd pewnego rodzaju rozczarowanie.

Nokia C3 – prezentacja telefonu

Nokia E5 będzie dostępna w 5 wersjach kolorystycznych i dla odmiany pojawi się dopiero w trzecim kwartale tego roku. Koszt nowego ”Biznes-Fonu” to 180 Euro (ok. 700zł) przed opodatkowaniem. Myślę, że stosunkowo niska cena może uratować ten telefon przed klapą – cena zachęca, gorzej z tymi pozostałymi aspektami Nokii E5.

Na sam koniec chciałbym zwrócić jeszcze uwagę na jedną sprawę. Omawiana powyżej Nokia E5, jak i Nokia C3, Nokia C5, Nokia C6 to modele telefonów, którym zostały nadane nowe oznaczenia modelowe. Zazwyczaj znaliśmy telefony Nokia przedstawiane jako czterocyfrowy symbol np. Nokia 3210 lub też dwucyfrowy symbol np. Nokia E66. Tym razem Nokia wprowadziła jedynie literę i jedną cyfrę, oznaczającą model. To nowa ścieżka marketingowa fińskiej firmy, o której wspominała już wcześniej – oby wyszło im to na dobre.

Nokia_E5_White_01 Nokia_E5_White_02 Nokia_E5_Sky_Blue-01 Nokia_E5_Silver Nokia_E5_Copper_Brown

Nokia_E5_Black Nokia_E5_Black_Back

Zdjęcia telefonu Nokia E5

Be Sociable, Share!