Samsung-i8910-Omnia-HD-62-aplikacje

Samsung i8910 Omnia HD to model telefonu, który z pozoru może się wydawać gorszy, niż inne modele telefonów wyposażonych w systemem Symbian S60v5. To iż Samsung i8910 Omnia HD jest bardzo dobrym urządzeniem podkreślił choćby poniższy test video, przedstawiający telefon uruchomiony z 62 aplikacjami w tym samym czasie.

Jak pewnie dobrze wiedziecie Samsung i8910 Omnia HD wyposażony jest w dotykową wersję Symbiana – S60v5. Patrząc na rozwój marki oraz pastowaniu OS’ów w kolejnych modelach Samsunga był to zabieg jednorazowy – pierwszy i ostatni model Samsunga z S60v5. Ponadto Omnia HD posiada pamięć 256MB RAM oraz procesor 600MHz ARM Cortex A8. Dla porównania parametry telefonu Google Nexus One są dwa razy lepsze (512MB RAM oraz procesor 1GHz).

Oczywiście cały zabieg nie powiódłby się gdyby nie pewne modyfikacje. W tym wypadku modyfikacją było zastosowanie autorskiego firmware, którego autorem jest Andy HyperX. Firmware, który podołał pracy 62 aplikacji w jednym czasie nosi nazwę HX-V4-Speed-SE.

Jeśli jesteście zainteresowani taką modyfikacją w swoim telefonie, zapraszam na stronę Andy’iego. Tymczasem obejrzyjcie telefon Samsung i8910 Omnia HD w starciu z 62 aplikacjami w tym samym czasie.

Via

Be Sociable, Share!