opera-mini-increase

Opera Mini to maszynka do robienia pieniędzy dla operatorów sieci komórkowych na świecie. W ciągu roku przeglądarka internetowa wygenerowała zysk sięgający 1,2 miliarda dolarów na rzecz sieci komórkowych. Oczywiście nie chodzi tutaj o jakieś opłaty naliczane z korzystania z przeglądarki, a o dane wysyłane przez użytkownika korzystającego z Internetu poprzez przeglądarkę Opera Mini. Więcej ciekawych informacji z raportu Opery przeczytasz w dalszej części newsa.

Zobacz także: Download: Opera Mini 5, Opera Mobile 10

W USA, gdzie przeglądanie Internetu z poziomu telefonu komórkowego jest czymś powszechnym i często wykorzystywanym przeglądarka wygenerowała zysk dla operatorów telefonii komórkowej wynoszący 146$ na użytkownika w ciągu roku. Przypuszczam, że mało kto płaci w Polsce ok. 500zł za korzystanie z mobilnego Internetu.

Kolejną ciekawą informacją przedstawioną w raporcie jest stały wzrost popularności Opery Mini, który w lutym wyniósł 50,5 miliona, czyli o 145% więcej niż w analogicznym czasie rok wcześniej. Te 50,5 miliona ludzi oglądało ponad 22 miliardy stron, a to wszystko w ciągu jednego miesiąca – luty 2010r., który na dodatek miał tylko 28 dni.

Top 10 krajów, które najczęściej korzystały z Opery Mini w styczniu 2010r.: Rosja, Indonezja, Indie, Chiny, Ukraina, RPA, Nigeria, USA, Wietnam, Wielka Brytania. Dużą niespodzianką jest pokazanie się Ukrainy w tak prestiżowym gronie. Najwidoczniej na Ukrainie nie jest tak źle, jakbyśmy sobie wyobrażali.

Via

Be Sociable, Share!