nokia-botsNokia Bots to nowa aplikacja, która w dniu dzisiejszym została dodana do Nokia Beta Labs. Umożliwia ona zaplanowanie i lepsze spersonalizowanie głównego pulpitu w dotykowych Nokiach. Aplikacja została dopuszczona do beta testów i posiada 4 różne boty, które z poziomu głównego menu same zarządzają naszym telefonem (profilem, alarmem, skrótami oraz baterią).

Profil Bot

Dzięki jednemu kliknięciu będziemy mogli np. ustawić zmianę profilu po ważnym spotkaniu z milczącego na ogólny, czy też na odwrót – Nokia Bots zmieni go za nas automatycznie.

Alarm Bot

Podobnie wygląda sprawa z ustawieniem budzika – aplikacja może być tak zaprogramowana, że podczas naszego snu zmienia profil na milczący, a gdy włączy się budzik przełącza go na profil ogólny. Aplikacja ta uczy się, kiedy zazwyczaj chodzimy spać i sugeruje godzinę pobudki – dodatkowo w nocy nie będziemy musieli obawiać się, że ktoś nas obudzi, a rano, że nie usłyszymy gdy ktoś dzwoni.

Bot skrótów aplikacji

Dzięki wykorzystaniu aplikacji Nokia Bots możemy mieć większy pożytek i zabawę z aplikacji, które znajdują się w telefonie lub też ściągnęliśmy je z Ovi Store. Z pomocą Bota skrótów aplikacji możesz szybko dodać najbardziej potrzebne i przydatne aplikacje, tak by mieć do nich dostęp bezpośrednio z pulpitu głównego telefonu. Aplikacja uczy się w tle, jakie aplikacje są przez Ciebie najczęściej wykorzystywane i zmienia je automatycznie.

Bot Baterii

Czy zdarzyło Ci się obudzić w nocy przez piszczącą komórkę (wyczerpaną baterię w telefonie)? Nokia Bots rozwiązuje ten problem – aplikacja przypomni Ci kiedy podłączyć baterię do ładowania zanim pójdziesz spać.

Aplikacja Nokia Bots to nowy rodzaj inteligentnych aplikacji, które nie tylko spełniają funkcję użytkową, ale także na swój sposób potrafią zaproponować lepsze rozwiązanie i pamiętaj o pewnych sprawach za nas. Nokia Bots jest w fazie Beta, tak więc możliwe jest, że do aplikacji dołączone zostaną kolejne rozwiązania mające na celu poprawę użyteczności i funkcjonalności telefonu.

Aplikacja Nokia Bots jest dostępna na telefony Nokia N97 i Nokia N97 Mini.

Pobierz aplikację Nokia Bots na swój telefon

Be Sociable, Share!