Nokia-Novarra

Nokia podała do oficjalnej wiadomości, że zakupiła firmę Novarra, zajmującej się udoskonalaniem oraz projektowaniem przeglądarek internetowych. Zakup może wydawać się nieco odbiegający od działalności mobilnej Nokii, ale nic bardziej zgubnego. Nokia planuje ulepszyć mobilne przeglądarki w swoich telefonach.

To dosyć ciekawe posunięcie giganta z Finlandii – chce tworzyć lepsze przeglądarki internetowe dla swoich telefonów, potrzebuje do tego wykwalifikowany personel i jeszcze lepszych specjalistów niż dotychczas. Firma nie bawi się w pozyskiwanie takiego personelu, ale przejmuje całą firmę, która jeszcze 3 lata temu była wyceniana na 50mln dolarów. Cena przejęcia firmy Novarra przez Nokię nie została jednak podana.

Firma Novarra posiada doświadczenie w tworzeniu klasycznych przeglądarek w wersji PC, ale także tworzyła przeglądarkę internetową Vision Mobile Browers, która znalazła zastosowanie w telefonach Palm. Przeglądarka Vision Mobile Browers posiadała swego czasu (2002 rok) dosyć innowacyjne rozwiązania – obsługa Flasha, czytnik RSS, możliwość odtwarzania plików multimedialnych (w tym filmów) w oknie przeglądarki.

Via

Be Sociable, Share!