google-nexus-one-sales

Sprzedaż telefonu Google Nexus One nie zachwycała już w pierwszym tygodniu – tylko 20 tysięcy sprzedanych słuchawek w premierowym tygodniu – dla porównania iPhone 3GS sprzedał w premierowym tygodniu 1 milion 600 tysięcy telefonów. Niestety pierwszy tydzień można nazwać bajką, jak na osiągnięcia Nexusa Ona – sprzedaż cały czas spada.

Jak donoszą najnowsze wieści dotyczące sprzedaży pierwszego telefonu Google – dotychczasowo model ten sprzedał się w nakładzie 135 tysięcy. Wynik ten, to z pewnością nie to, co wyobrażali sobie twórcy Nexusa One oraz marketingowcy z firmy Google. Można także powiedzieć, że przy tak dobrej reklamie i wykorzystaniu marki Google do promowania model ten musiał być skazany na sukces. Nexus One jako jeden z dwóch produktów (obok przeglądarki Google Chrome) był reklamowany na stronie głównej google.com. Za reklamę w takim miejscu z pewnością należałoby zapłacić jedną z najwyższych sum na świecie, jeśli chodzi o reklamę – ponieważ jest ono praktycznie niedostępne, a warte fortunę.

Druga sprawa to sprzedaż telefonu Google tylko za pośrednictwem Internetu i operatorów telefoniczny – z pewnością nie było to najlepsze posunięcie. Każdy z nas lubi zobaczyć, dotknąć i pobawić się telefonem nim go zakupi – zwłaszcza jeśli chodzi o tak orientalny model telefonu, jakim jest Google Nexus One w naszym kraju – niedostępny w sprzedaży.

Wyniki sprzedaży pierwszego telefonu Google są rzeczywiście słabe. Możliwe, że siłę nabywczą potencjalnych klientów podciągną nowe modele telefonów Google, które mają zostać wydane jeszcze w tym roku.

Via

Be Sociable, Share!