Nokia-C6-01

Najświeższe newsy dotyczące telefonu Nokia C6 są bardzo zaskakujące. Po pierwsze model ten ma posiadać wysuwaną klawiaturę typu QWERTY, a po drugie ma być wyposażony w dotykowego Symbiana S60v5. Na dodatek telefon ma być sprzedawany w atrakcyjnej cenie.

Zobacz także: Prezentacja telefonu Nokia C5 – pierwszego telefonu należącego do rodziny C-series

Nowe informację na temat telefonu Nokia C6 pochodzą z francuskiego portalu bestofmicro. Portal ten nie tylko zamieścił bardzo autentyczne zdjęcie telefonu Nokia C6, ale także dodatkowo podał ciekawe informacje na jego temat. Nokia C6 ma być wyposażony w dotykowy, 3 calowy ekran o standardowej dla Symbiana S60v5 rozdzielczości 360×640. Ponadto, tak jak już wcześniej pisałem, C6 ma posiadać wysuwaną z boku klawiaturę typu QWERTY (podobnie jak w N97, ale na płaskich szynach). Telefon ma posiadać aparat foto – niestety nie podano o jakiej rozdzielczości, wiemy za to, że ma mieć także A-GPS, WiFi pamięć wewnętrzną 256MB oraz możliwość rozszerzenia jej za pomocą kart microSD do 16GB.

Telefon ma kosztować ok. 800 – 1000zł!

Wszystkie trzy najważniejsze informację – cena, systemem operacyjny oraz wysuwana klawiatura są dla mnie dużym zaskoczeniem (miłym zaskoczeniem). Od dawna Nokia nie wypuściła tak nowoczesnego, jak na swą cenę telefonu – za taką cenę mogliśmy znaleźć dotychczas nowy model niedotykowej Nokii z systemem S60v3. Nokia C6 ma trafić do sprzedaży jeszcze tej wiosny – tak więc szykujcie portfele, bo szykują się wydatki – tania Nokia z dotykowym wyświetlaczem, GPS, darmowymi mapami Ovi Maps i wysuwaną klawiaturą.

Via & Via

Be Sociable, Share!