Po aplikacji Wake-Up Pro, o której pisałem wcześniej sądziłem, że nie można stworzyć aplikacji, która dbałaby o nasz dobry sen. A jednak zdziwiłem się gdy przeczytałem recenzję aplikacji Sleep Cycle alarm clock, która wydaje się bardzo czujnym i rozwiniętym rejestratorem naszego snu. Jak działa i na czym polega praca aplikacji Sleep Cycle alarm clock dla telefonu iPhone?

Zobacz więcej aplikacji na iPhone’a

Aplikacja Sleep Cycle alarm clock dla iPhone‚a to bardzo ciekawe rozwiązanie, które ma za zadanie zadbanie o poranne pobudki w odpowiednim momencie. Mówiąc krótko – aplikacja ta rejestruje nasz sen za pomocą wbudowanego w telefon akcelerometru – w odpowiednich fazach snu, nasze ciało zachowuje się inaczej (staje się bardziej ruchliwe bądź całkowicie spokojne). Dlatego też ważne jest ułożenie telefonu jak najbliżej naszego ciała, by telefon (aplikacja) mogła rejestrować nasze ruchy podczas snu. Następnie zebrane dane (najczęściej z kilku dni), aplikacja przerabia na odpowiedni dobór pobudki w naszym śnie. Dlaczego akurat tak? – tutaj znowu kłania się biologiczne funkcjonowanie naszego organizmu – w odpowiednich fazach, pobudka powoduje, że stajemy się zmęczeni i niewyspani lub też odwrotnie – wypoczęci i gotowi do rozpoczęcia nowego dnia.

Aplikacja Sleep Cycle alarm clock obudzi nas w najodpowiedniejszym momencie snu, tak byśmy czuli się wyspani i wypoczęci. Jest to bardzo ciekawa aplikacja, która zadba także o zdrowszy tryb życia. Dodatkowym atutem aplikacji jest możliwość wyboru jakiegoś przyjemnego dzwonka, który będzie nas budził oraz przedstawienie graficzne cyklu naszego snu. A wszystko to za 0,99$ (link do App Store) – chyba warto, jak myślisz?

Be Sociable, Share!