Najnowsze statystyki Ovi Store są z pewnością dobrą informacją dla fińskiej Nokii. Wirtualny sklep z aplikacjami rozrasta się i staje się poważną konkurencją dla App Store, pomimo tego, że wybór danego sklepu jest podyktowane posiadaniem danego modelu telefonu. Tak czy inaczej najnowsze statystyki Ovi Store są bardzo dobre.

Poniższe statystyki zostały przedstawione przez firmę Nokia 28 lutego. Sklep Ovi Store jest największym i najbardziej rozwiniętym na świecie wirtualnym sklepem z aplikacjami i dodatkami do telefonów Nokia. Każdego dnia sklep odwiedzają ludzie z ponad 180 krajów na świecie, ściągając 1,5 miliona dodatków na swoje telefony dziennie. Dynamika wzrostu pobranych elementów ze strony kształtuje się na poziomie 100% więcej w stosunku do poprzedniego miesiąca. Ovi Store dostępne jest w 16 językach – Angielski, Chiński, Duński, Holenderski, Fiński, Francuski, Kanadyjski, Indonezyjski, Norweski, Polski, Rosyjski, Hiszpański, Szwedzki, Turecki i Włoski. Wśród 10 największych użytkowników Ovi Store wymienia się następujące kraje: Egipt, Francja, Niemcy, Indie, Indonezja, Włochy, Rosja, Arabia Saudyjska, Wielka Brytania i Wietnam.

Pobieranie

Każdego dnia użytkownicy portalu Ovi Store ściągają 1,5 miliona różnego rodzaju elementów do swoich telefonów, co daje wynik 22 pobrania na sekundę lub też 1300 pobrań na minutę. Od inauguracji otwarcia sklepu statystyczny, zarejestrowany użytkownik Ovi Store ściągnął 12 elementów na swój telefon.

Dostępność

90% użytkowników Ovi Store posługuje się językiem lokalnym na stronach Ovi Store. Wzrost pobrań elementów z Ovi Store na przełomie Stycznia i Lutego wyniósł 100%.

Urządzenia

Sklep Ovi Store obsługuje ponad 100 telefonów – ponad 60 z nich to telefony oparte o system Symbian. Najpopularniejsze modele telefonów w wirtualnym sklepie to: Nokia N97, N97 Mini, 5800 XpressMusic, 5530 XpressMusic.

Wydawcy

Ovi Store współpracuje z wydawcami elementów na telefony komórkowe z ponad 80 krajów by tworzyć jak najwyższej jakości aplikację i dodatki do telefonów komórkowych Nokia. Dwóch najpopularniejszych wydawców to Polarbit i Nimbuzz – ich aplikację zostały ściągnięte ponad milion razy.

Podsumowanie

Sklep Ovi Store to świetne miejsce dla wszystkich pasjonatów telefonów komórkowych, jak i dla tych, dla których telefon jest narzędziem w pracy i chcą udoskonalać swój telefon w różne dodatki by móc go efektywniej wykorzystać i czerpać jeszcze większe korzyści. Wiele z aplikacji mieszczących się na dailymobile.pl ma swoje źródła w sklepie Ovi Store. Wirtualny sklep Nokii to także pewność zakupu legalnego oprogramowania, miejsce, gdzie możemy czuć się bezpieczni.

Oczywiście sklep Ovi Store to także potężny biznes za którym stoją potężne pieniądze, warto jednak pamiętać, że zakupując aplikację na Ovi Store wynagradzamy nie tylko sklep, ale także i twórcę tejże aplikacji. A co Ty myślisz o Ovi Store? Jakie są Twoje odczucia dotyczące tego sklepu?

Be Sociable, Share!