Potwierdziły się wcześniejsze przecieki zdjęć oraz dane techniczne telefonu Nokia C5. Model ten został oficjalnie zaprezentowany, tym samym otworzył nową serię telefonów Nokia – C-series.

W porównaniu do wcześniejszych nieoficjalnych zdjęć telefonu Nokia C5, zdjęcia przedstawione oficjalnie przedstawiają model bardziej atrakcyjnie – elegancki, biznesowy wygląd przypominający trochę E-series. Przejdźmy zatem do specyfikacji technicznej modelu Nokia C5.

Tak, jak już wcześniej pisałem Nokia C5 będzie wyposażona w systemem Symbian S60v3 – w tym elemencie jest to „powrót” do dalekiej tradycji w telefonach Nokii – większość modeli wyposażona był a w ten systemem już kilka lat temu. Telefon będzie wyposażony w ekran 2,2 cala QVGA, kolorowy i nie dotykowy – dla formalności. Ponadto model ten będzie posiadać HSDPA, darmową nawigację Ovi Maps 3.0, Nokia Messaging oraz złącze słuchawek 3.5mm. Słuchawka będzie oczywiście zawierała także aparat foto 3.2 megapiksela i pamięć zewnętrzną możliwą do rozszerzenia za pomocą kart microSD.

Nowy nabytek Nokii – Nokia C5 otwiera także rodzinę telefonów z serii C – prawdopodobnie seria ta będzie tańszym odnośnikiem biznesowej serii E – biznesowy wygląd zawierający podstawowe funkcje telefonu w atrakcyjnej cenie.

Nokia C5 będzie dostępna w sprzedaży w drugim kwartale tego roku w cenie 135 Euro, czyli ok. 500zł. Jak na swój wygląd i cenę przedstawia się bardzo atrakcyjnie. Warto także dodać, że Nokia lada chwila powinna zaprezentować także dwa pozostałe modele serii C – Nokia C3 i Nokia C6.

Via

Be Sociable, Share!