W siedzibie firmy Nokia w Finlandii (Espoo) zapowiedziano premierę telefonu Nokia N97 Mini Gold Edition. Oczywiście, jak się ma w przypadku takich edycji, będzie to najbardziej luksusowa wersja N97 Mini pokryta 18 karatowym złotem. Co najważniejsze, Nokia N97 Mini Gold Edition nie będzie o wiele droższa od swojego pierwowzoru – cena ma wynieść 2499zł. Wiadomo także, kiedy pojawi się specjalna wersja tego telefonu.

Jak podkreślił Piotr Bubak – Dyrektor Marketingowy Nokia Poland „Nowa wersja Nokia N97 mini to urządzenie na wagę złota. Dzięki niemu użytkownik zyskuje w pełni spersonalizowany telefon, który prócz zestawu funkcji wyróżnia stylowa, pokryta 18-karatowym złotem obudowa. To pierwszy na rynku zaawansowany smartfon dostępny w tak wyszukanej formie”. Tak więc możemy się spodziewać pierwszego ekskluzywnego i zawansowanego technicznie smartphone’a na świecie.

Nowy model N97 Mini będzie posiadał wszystkie dotychczasowe dane techniczne – Symbian S60v5, rozsuwana klawiatura typu QWERTY, aparat foto 5 megapiksela z optyką Carl Zeiss i podwójną lampą LED, pamięć wewnętrzną 8GB, Bluetooth, WiFi orz złącze microUSB.

Nokia N97 Mini Gold Edition będzie dostępny od początku drugiego kwartału tego roku – możemy się go spodziewać za 1,5 miesiąca. Telefon będzie dostępny na rynkach Europejskich, Azjatyckich, Afrykańskich i na Bliskim Wschodzie.

Via

Be Sociable, Share!