google-nexus-one-02

Plotki głosiły, że Google chce sprzedać 5-6 milionów swoich smartphonów w tym roku. Jednakże patrząc na premierowy tydzień (5-12 stycznia) telefonu Google Nexus One nie wróżą one raczej sprzedaży na poziomie 5-6 milionów. Model ten w pierwszym tygodniu rozszedł się w nakładzie 20tyś sztuk – dużo, mało?

Zależy jak podejść do tej kwestii – dużo, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że Nexus One jest sprzedawany tylko za pomocą strony Google i tylko na czterech rynkach – USA, Wielka Brytania, Hong Kong, Singapore. Natomiast mało, gdy weźmiemy pod uwagę, premierę innych światowych modeli telefonów w pierwszym tygodniu – Motorola Droid (250tyś sprzedanych telefonów), nie wspominając już o iPhone 3GS (1,5 sprzedanych telefonów).

Dobrą wiadomością jest to, że Google Nexus One doczeka się najprawdopodobniej potomków – cztery lub pięć nowych modeli telefonów w tym roku wydanych pod logiem Google. Fakt ten cieszy z pewnością wszystkich geeków mobilnych urządzeń, ale wpłynie również motywująco dla pozostałych koncernów z branży GSM.

Via

Be Sociable, Share!