htc-google-Nexus-One

Firma Google to już nie tylko wyszukiwarka internetowa i różnego rodzaju użyteczne strony. Od pewnego czasu mówi się, że Google na poważnie chce zająć się produkcją wysokiej jakości elektroniki. I tak urodził się pomysł stworzenia pierwszego telefonu komórkowego od Google – HTC Nexus One to pierwszy smartphone, który pochodzi od internetowego potentata – Google.

Choć zdjęcia nowego modelu telefonu, jak i sama specyfikacja wyciekły do Internetu, przed oficjalną premierą, jest niemal pewne, że jest to pierwszy model telefonu Google. Nexus One będzie wyposażony w system Android 2.1, który został stworzony także przez Google. Dodatkowo w telefonie znajdziemy aparat 5 megapikseli wraz z Flash’em i Auto – fokus’em, ekran AMOLED 3,7 cala – oczywiście dotykowy, odtwarzacz MP3, slot kart pamięci microSD, WiFi, Bluetooth i GPS.

Można powiedzieć, że jak na debiut telefon może okazać się hitem, zwłaszcza, że jest sygnowany przez tak znaną markę, jak Google. Co ciekawe Google Nexus One pojawi się w sklepach prawdopodobnie już w styczniu. Jednak nie wydaje mi się, żebyśmy w Polsce zobaczyli go wcześniej niż za jakieś 4-6 miesięcy.

Via

Be Sociable, Share!