nokia-5230-xpressmusic-vssamsung-corby-s3650-vs-lg-arena-km900-01

DSC03753

Oto pierwszy z autorskich testów oraz porównanie tych trzech jakże różnych telefonów komórkowych – Nokia 5530 XpressMusic kontra Samsung Corby S3650 kontra LG Arena KM900. Na pierwsze starcie wybrałem wygląd zewnętrzny tych trzech modeli – jak się przedstawiają wizualnie, nie patrząc na inne aspekty, które decydują o atrakcyjności tych słuchawek. Zatem zapraszam do testu porównawczego 5530 XpressMusic vs Samsung Corby vs LG Arena.

Samsung Corby S3650

Samsung Corby S3650 to ulubieniec reklam i nie tylko. W ostatnich czasach przebojem wdarł się w reklamówki Orange i został sympatycznie przywitany przez płeć piękną. Telefon z pewnością wyróżnia się właśnie wyglądem, świadczą o tym choćby trzy różnokolorowe obudowy w zestawie (w moim zestawie występują trzy kolory – biały, czarny i biały z kolorowymi kółkami – obecny na zdjęciach). Wygląd zewnętrzny tej słuchawki to przede wszystkim świeżość i oryginalność – wyróżnia się spośród tłumu jednakowo wyglądających telefonów. Zobaczmy, jak Samsung Corby prezentuje się na zdjęciach.

DSC03777

Samsung-corby-02

DSC03779

Nokia 5530 XpressMusic

Nokia 5530 XpressMusic wyglądem nie zachwyca z pewnością – normalny, klasyczny wygląd, który znany jest choćby z modelu Nokia 5800 XpressMusic czy też z większości telefonów z serii XpressMusic. Jednakże w porównaniu do 5800 XM nowsza siostra prezentuje się bardziej okazale – jest mniejsza, przez co nie przypomina „cegły” dodatkowo posiada ergonomiczne i funkcjonalne rozmieszczenie klawiszy. Poniżej galeria telefonu Nokia 5530 XpressMusic.

DSC03774

DSC03770

nokia-5530-xpressmusic-03

LG Arena KM900

LG Arena KM900 nie tylko ze względu na funkcję, które posiada, nazywany jest telefonem biznesowym. Rzeczywiście jego stalowa, elegancka stylistyka oddaje nutę luksusu tej słuchawki. W mojej ocenie to najlepiej prezentujący się model spośród tych trzech, ale wynikać to może raczej z uwielbienia do eleganckich i biznesowych modeli telefonów. Ponadto model ten jest największy (nieco mniejsza jest Nokia 5530 XpressMusic, a zdecydowanie najmniejszy Samsung Corby. Galeria LG Arena KM900 poniżej.

lg-arena-km900

lg-arena-km900-02

lg-arena-km900-03

Podsumowanie

Każdy z tych trzech telefonów reprezentuje nieco inny styl i skierowany jest do różnych grup potencjalnych klientów. LG Arena KM900 to telefon całkowicie oderwany od dwóch pozostałych modeli – różni się wyglądem i przeznaczony jest raczej dla miłośników tzw. „porządnych modeli telefonu” – nie dziwi tutaj metaliczne wykonanie i utrzymanie stonowanych kolorów. Nokia 5530 XpressMusic to telefon w całości wykonany z plastiku – o ile plastik z przodu prezentuje się bez zastrzeżeń, tego samego nie powiemy już o tylnej klapce telefonu – podatna na wszelkiego rodzaju zarysowania wygląda niczym tył „mocno używanego iPhone’a”.  Ostatnim telefonem o jakim chciałbym powiedzieć kilka zdań jest Samsung Corby – osobiście telefon wizualnie nie przypadł mi do gustu, jednakże dwie osoby z mojego otoczenia płci pięknej były pod dużym wrażeniem wyglądu tego właśnie telefonu. No cóż, tak jak już wspomniałem Samsung Corby wyróżnia się w tłumie i tego nie da się pominąć, zwłaszcza w tym porównaniu.

Tak więc nie pozostaje nic innego jak sklasyfikować powyższe modele telefonów według atrakcyjności zewnętrznej:

1. Samsung Corby S3650 – z racji na wielki entuzjazm kobiet w przypadku tego modelu;

2. LG Arena KM900 – najbardziej elegancki model telefonu;

3. Nokia 5530 XpressMusic – słabe wykonanie tylnej części telefonu, mało oryginalny wygląd.

Be Sociable, Share!